Пшонка: у справі Мельниченка можуть допитати Кучму та Литвина

На думку генпрокурора, кримінальну справу ще незавершено, і особи, які можуть внести ясність у процес, будуть допитані.

У кримінальній справі екс-майора Управління Держохорони Миколи Мельниченка можуть бути допитані колишній президент Леонід Кучма та голова Верховної ради Володимир Литвин, які внесуть ясність у даний кримінальний процес.

Про це повідомив у вівторок, 2 вересня, генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Він зазначив, що, виходячи з обставин справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, сьогодні "є кримінальна справа щодо Мельниченка, її відокремлено".

Генпрокурор нагадав, що "свого часу Піскун закрив, припинив її розслідування, це був 2005 рік, коли він (Святослав Піскун) був генпрокурором". При цьому Пшонка висловив незгоду з даним рішенням тодішнього генпрокурора.

"Я згоден з думкою суду, що десь поспішно вона була закрита. І суд правильно вчинив, на мій розсуд, що скасував постанову про припинення кримінальної справи, - сказав генпрокурор, - І сьогодні ця кримінальна справа в стадії розслідування Службою безпеки України".

На думку Пшонки, саме в рамках розслідування цієї кримінальної справи можуть бути допитані всі особи, в тому числі Литвин, Кучма, які допоможуть встановити істину і відновити події того часу.

"Тому сьогодні розслідування СБУ виходить з матеріалів фактової кримінальної справи. І там усі допитані і можуть бути допитані особи, які додатково внесуть ясність у процес, який був у той час, коли було скоєно вбивство Гонгадзе", - завершив генпрокурор.

Нагадаємо, 29 серпня суд визнав неправдивими заяви Мельниченка про причетність Литвина до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Також суд заборонив екс-майору поширювати будь-яку недостовірну інформацію про Литвина та зобов'язав Мельниченка вибачитися перед Литвином за поширення недостовірної інформації.

Однак, Мельниченко заявив, що не має наміру просити вибачення у "покидька" Литвина. "...Якщо він не дасть у суді свідчень... його може очікувати доля Чаушеску. Щоб уникнути цього, йому потрібно прийти з повинною і сісти у в'язницю", - сказав Мельниченко.

Читайте також:

Пукач назвав Кучму і Литвина замовниками вбивства Гонгадзе

Суд визнав брехнею заяви Мельниченка про причетність Литвина до вбивства Ґонгадзе

Генпрокуратура: на плівках Мельниченка опізнані голоси Кучми й Литвина

Мельниченко не вибачатиметься перед "покидьком" Литвином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: