Роковини загибелі телеоператора Тараса Процюка

Шість років тому постріл американського танка в Іраку забрав життя Тараса Процюка. Власне, останнє, що він побачив - і була колона американських танків, що входила у Багдад.

Американський танк стріляв по готелю "Палестина", в якому працювали іноземні журналісти. Від фатального пострілу, окрім Тараса Процюка, загинув і його іспанський колега. Смерть журналістів представники США назвали нещасним випадком.

Військові цілились у снайпера, який нібито перебував на одному з балконів будівлі, - так представники США пояснюють чому танк стріляв по готелю з журналістами.

До посольства США в Києві у день загибелі Тараса його друзі приходять щороку - вимагають справедливості. Нині просили ініціювати нове розслідування подій, які відбулися в Багдаді, знайти винних у вбивстві Тараса і сплатити належну компенсацію його сім’ї.

“Зараз ми маємо в Америції нову адміністрацію ,нового президента, який сам виступав проти війни в Іраку та який прийняв рішення про виведення американських військ з Іраку. Тому ми сподіваємось, що сьогоднішнє наше звернення отримає адекватну відповідь“,- каже друг Тараса Процюка Володимир Чемерис.

Тарас Процюк працював у міжнародному агенстві Ройтерс і був досвідченим військовим журналістом. Знімав війну в Боснії, Чечні, Афганістані, Косові. Друзі розповідають, щойно десь починався воєнний конфлікт - вже знали - Тарас незабаром буде там. Цього разу перед відрядженням, кажуть, розмірковував - їхати чи ні, ніби відчував біду.

За спокій Тарасової душі сьогодні правили служби в церквах і поминали на кладовищі. З Польщі приїхала його вдова Лідія. У Тараса Процюка росте син, якому зараз чотирнадцять. А Тарасові завжди буде тридцять п’ять…

Читайте також:

IFJ вимагає розслідувати загибель українського журналіста

З вбивць Процюка зняли звинувачення

5 років тому загинув оператор Тарас Процюк

Ямадаєва вбили з золотого пістолета. Підозрювані втекли до Росії

 

ВідеоВбивство Тараса Процюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: