Сховище ядерних відходів побудують прямо під Чорнобилем

Кабінет міністрів України запропонував побудувати сховище відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження, у районі Чорнобиля.

Сховище ядерних відходів буде збудовано в районі Чорнобиля, в зоні відчуження. Про це ідеться у відповідному законопроекті Кабміну.

"В даний час відпрацьоване ядерне паливо АЕС Україна (за винятком Запорізької АЕС, на якій з 2001 року експлуатується "сухе" сховище контейнерного типу) вивозиться на тимчасове зберігання і подальшу переробку до Росії. Вартість послуг російських спеціалізованих підприємств по зберіганню і переробці має стійку тенденцію до зростання з кожним роком ... Крім того, починаючи з 2013 року, Україна повинна прийняти з Росії для зберігання і подальшого захоронення високоактивні радіоактивні відходи, що утворюються в результаті переробки відпрацьованого палива українських АЕС", - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

У документі наголошується, що відповідно до світової практики та положень вітчизняного ядерного законодавства, відпрацьоване ядерне паливо належить до категорії ядерних матеріалів, а не радіоактивних відходів, використання яких в подальшому не передбачається.

"Відпрацьоване ядерне паливо є цінною вторинною сировиною, що містить до 97% ядерних матеріалів, які можуть бути ефективно використані в реакторах наступного покоління", - наголосили в Кабміні.

Нагадаємо, у травні президент Віктор Янукович підписав закон, яким дозволив перевезення ядерних матеріалів між РФ та Словаччиною через територію України.

Раніше повідомлялося, що Україна зібрала гроші на нове укриття для Чорнобиля. Загальна сума коштів, необхідних для завершення реалізації чорнобильських проектів, становить 740 млн євро.

Читайте також:

Україна зібрала гроші на нове укриття для Чорнобиля

Український фільм про Чорнобиль отримав гран-прі фестивалю в Брюсселі

Генпрокуратура заборонила возити туристів в Чорнобиль

США визнали Україну лідером у сфері ядерної безпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: