У Крим повернуться російські спецслужби

Україна і Росія підпишуть договір про поверення до українського півострова - місце базування Чорноморського флоту, співробітників контррозвідки Росії.

До Криму повертаються співробітники російської контррозвідки. Відповідний документ буде підписаний керівниками СБУ і ФСБ в Одесі, одразу після зустрічі президентів України та Росії 17-18 травня, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Не в спецслужбу, а в дружбу".

Служба безпеки України і федеральна служба безпеки Росії готують до підписання протокол до угоди про співпрацю між спецслужбами, згідно з якою до Криму, - місце базування Чорноморського флоту Російської Федерації - повернуться співробітники російської контррозвідки.

Джерела в МЗС Росії та України підтвердили, що тема повернення до Криму співробітників ФСБ дійсно знаходиться в активній розробці, причому ведуть її безпосередньо спецслужби двох країн. За словами співрозмовника в дипломатичному відомстві, майже одразу після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах російська сторона поставила перед українськими колегами питання відновлення роботи представництва ФСБ на Чорноморському флоті РФ. Очікується, що співробітники російської контррозвідки повернуться до Криму протягом місяця після підписання документа.

За інформацією видання, протокол буде підписаний в ході зустрічі глави СБУ України Валерія Хорошковського і керівника ФСБ Росії Олександра Бортнікова 19-20 травня в Одесі.

Документ, що готується до підписання, багато в чому повторюватиме положення раніше денонсованого протоколу до угоди про співпрацю спецслужб Росії та України. Головною його відмінністю, як стверджують джерела, стане те, що тепер кандидатури офіцерів ФСБ, які направляться для служби на ЧФ РФ, узгоджуватимуться з українською стороною. Раніше цієї процедури не було. Разом з тим в угоді не буде зазначене точне число співробітників російської контррозвідки. Найімовірніше, пише видання, буде використана раніше діюча схема, згідно з якою кількість офіцерів ФСБ залежатиме від чисельного складу ЧФ РФ.

Нагадаємо, 19 офіцерів ФСБ залишили територію України в грудні 2009 року. Це сталося після денонсації протоколу, підписаного між СБУ і ФСБ у 2000 році, що регулював перебування співробітників російської спецслужби на ЧФ РФ.

Пізніше Служба безпеки України заявила, що не буде проводити якихось спеціальних заходів щодо забезпечення безпеки об'єктів Чорноморського флоту Росії в Криму.

Читайте також:

СБУ відмовилась охороняти Чорноморський флот РФ

Російські спецслужби залишили Севастополь

Росія забирає своїх розвідників з Криму 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: