У Львові перепоховали близьких соратників Бандери

Тіла ідеолога ОУН, українського публіциста й адвоката Лева Ребета та його дружини і соратниці Дарії привезли до Львова з Німеччини.

У Львові на Личаківському кладовищі 30 жовтня перепоховали діячів українського національного визвольного руху, ідеолога ОУН Лева Ребета та його дружину і соратницю Дарію. Тіла померлих привезли до Львова з Німеччини.

Перепоховання відбулось з нагоди 92-річчя з дня створення Західноукраїнської Народної Республіки.

"Лев Ребет - людина, яка була ідеологом в українському визвольному русі, яка віддала своє життя за Україну. Він був страчений. Його дружина - його соратниця. Це люди, які своїм ім'ям прославляли і прославляють Україну. Тисячі людей загинули - були вбиті, закатовані і для громади міста це велика честь приймати їх у Львові. Вони любили Україну і за неї були замучені ", - сказав мер Львова Андрій Садовий, який взяв участь у перепохованні.

Лев Ребет - український публіцист і адвокат єврейського походження, був членом Головної Визвольної Ради і одним із головних ідеологів ОУН.

Після закінчення гімназії в місті Стрий закінчив факультет права Львівського університету. З 1928 року - член організації УВО. З 1934 року - керівник ОУН у Стрию. У період з 1935 по 1938 - регіональний керівник ОУН.

Після проголошення незалежної української держави у Львові 30 червня 1941 року, був заступником керівника українського уряду на чолі з Ярославом Стецьком, а після його арешту німецькою владою - виконуючим обов'язки глави уряду. Після арешту і до 1944 року - в'язень концтабору Освенцім. З 1945 року - керівник ОУН у Мюнхені.

Ребета було вбито у Мюнхені агентом КДБ Богданом Сташинським за два роки до вбивства Степана Бандери. Українська емігрантська преса повідомила про смерть Ребета "від серцевого нападу". Те, що він був убитий спеціальною отрутою, стало відомо пізніше.

Читайте також:

У Києві пройшла конференція з "дебандеризації" України

Тягнибок очікує революції в Україні: це варто пролитої крові

Львів вкрили "трупами" на згадку про вбивство Бандери

Націоналісти провели у Києві марш за визнання УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: