У вересні в Києві з'явиться четверта гілка метро - наземна

Влада презентувала проект кільцевої електрички навколо столиці: повністю маршрут можна буде проїхати всього за 55 хвилин.

Вже у вересні в Києві з'явиться ще одна гілка метро. Саме так влада охрестила кільцеву залізницю навколо столиці. Перший пробний рейс електричка здійснила 14 березня.

Презентуючи проект міської електрички, яка в цілому буде нараховувати 19 станцій, віце-прем'єр Борис Колесніков зауважив, що вона має стати четвертою наземною гілкою метро.

Кільцевий маршрут майже вдвічі зменшить навантаження на гілки метро в Києві. Адже електричка дасть можливість зі спальних районів без додаткових пересадок доїхати до станцій метро: "Вокзальна", "Видубичі", "Лівобережна", "Петрівка", "Сирець", "Берестейська", пишне газета "Сегодня".

В "Укрзалізниці" підрахували, що час маршруту "дім – робота" скоротиться в 1,5 рази, а повністю кільце можна буде проїхати всього за 55 хвилин.

Схема електрички, Київ
Радіо Свобода
Схема кільцевої залізниці, Київ
"Сорок відсотків киян їдуть на роботу понад годину, 20 – більш ніж півтори години. Тому наше завдання - об'єднати станції метрополітену й зупинки транспорту за рахунок залізниці. У проекті є 19 станцій, з них 12 будуть запущені у вересні. Електрички ходитимуть з інтервалом 7-10 хвилин, потенціал міської електрички сягає 200 тисяч пасажирів на день", - розповів Борис Колесніков.

Він також повідомив, що вартість проїзду електричкою визначать у межах 2-3 гривень і інтегрують цей маршрут у систему метрополітену. Зараз в КМДА думають навіть над створенням єдиного квитка для підземного і наземного метро.

Перевозити киян будуть модернізовані електропоїзди (їх відремонтують, зроблять нові сидіння), а самі станції обладнають гарними навісами, касовими павільйонами, місцями для інвалідів та турнікетами. Загалом проект оцінюють у 180 мільйонів гривень, третина із цих коштів має надійти до початку осені.

Утім, електричка створить певні труднощі для руху вантажних потягів, відзначають в "Укрзалізниці".

На сьогодні столиця має лише один короткий маршрут міської електрички, який сполучає станцію метро Петрівка і житломасив Троєщина.

Читайте також:

Київська мерія запевнила, що пільговики їздимуть у метро безкоштовно

У Києві відкрили три нові станції метро

Складено топ-9 вузьких місць на дорогах Києва у ранкову "годину пік"

Віце-прем'єр Клюєв вишпетив київську владу, простоявши 1,5 години в заторі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: