Україна готує реформу кримінальної юстиції та прокуратури

В Адміністрації президента вже розпочали підготовку наступної реформи після судової. Змін зазнає кримінальна юстиція, військову прокуратуру буде ліквідовано.

Після судової реформи наступною в Україні буде реформа кримінальної юстиції та закону про прокуратуру.

Як повідомив заступник голови адміністрації президента, керівник Головного управління з питань судової реформи і судоустрою Андрій Портнов, закон про реформування кримінальної юстиції має бути ухвалений до головування України в ПАРЄ, тобто протягом дев'яти місяців.

"Це публічне зобов'язання України перед Парламентською асамблеєю Ради Європи, в якій Україна буде мати честь головувати з травня наступного року", - зазначив він в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Україна".

"Тому при всій повазі до прокуратури у нас, мабуть, найближчим часом почнеться дискусія з ними щодо їхньої подальшої ролі і місця в житті країни. Без сумніву, правоохоронні органи будуть виходити з потужною опозиційною риторикою, і тут зіткнуться з одного боку сильне правоохоронне лобі, а з іншого - публічне зобов'язання України перед ПАРЄ реформувати систему правоохоронних органів", - наголосив Портнов.

Зокрема, реформою буде ліквідовано військову прокуратуру. "Звичайно ж, в ній не буде місця військовій прокуратурі. Це буде маленький відділ в органах прокуратури", - повідомив чиновник.

За його словами, над реформою наразі за дорученням президента Віктора Януковича працює судове управління в Адміністрації президента спільно з Міністерством юстиції. Проводяться консультації, зокрема, з департаментом юстиції посольства США та з експертами Венеціанської комісії.

"Я бачу наступний план заходів: спочатку ми визначаємо вектор - куди ми йдемо, закріплюємо його основні положення на рівні експертів - я маю на увазі представників Мін'юсту, адміністрації президента і експертів, що працюють у парламенті, а також представників Генпрокуратури, СБУ та МВС. Після того як визначимо основні принципи, ми будемо просити главу держави провести нараду, щоб зняти можливі розбіжності. І після того, як президент визначить вектор, ми почнемо роботу над законопроектом", - розповів Портнов.

Читайте також:

В Україні дозволили судочинство російською мовою

Янукович підписав закон про реформу судової системи

Янукович доручив створити ще один суд

В Україні саджатимуть за будь-яку крадіжку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: