Українського миротворця вбила катапульта, яку він включив у зачиненій кабіні літака

Причиною загибелі стало порушення правил техніки безпеки. Майор В'ячеслав Сулін, що був бортперекладачем, захотів оглянути зсередини кабіну французького літака типу "Міраж".

Український миротворець, що входив до контингенту в Ліберії, загинув через спробу розібратися з обладнанням літака. До того ж, це трапилося не у Ліберії, як повідомила прес-служба Міноборони, а у Кот-д’Івуарі. Про це повідомили джерела у ООН.

Нагадаємо, трагічний випадок стався ввечері 19 квітня. Причиною загибелі стало порушення правил техніки безпеки. Майор Збройних сил України В'ячеслав Сулін, що був бортперекладачем, захотів оглянути зсередини кабіну французького літака типу "Міраж" з метою ознайомлення з обладнанням.

Офіцер натискав на кнопки, вмикав і вимикав тумблери і, ймовірно, через необережність або незнання привів у дію систему катапультування. У результаті настала миттєва смерть від удару об "ліхтар" (скляний купол) кабіни пілота.

Як відомо, для надання авіаційної підтримки операції ООН у Кот-д'Івуарі 1 березня туди було передислоковано групу авіаційної підтримки у складі двох вертольотів Мі-24 і 30 військовослужбовців зі складу 56-го окремого вертолітного загону ЗСУ сил Місії ООН у Ліберії.

Зазначимо, українські миротворчі контингенти беруть участь у восьми міжнародних миротворчих операціях. Загалом у цих миротворчих місіях беруть участь 463 українських військовослужбовця, з них 402 у складі миротворчих контингентів і 61 — як миротворчий персонал.

56-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі місії ООН у Ліберії з 2004 року. У розпорядженні загону — 8 вертольотів Мі-8 і 3 вертольоти Мі-24. Серед завдань Місії ООН у Ліберії, які виконують українці, — перевезення персоналу Місії та посадових осіб, перевезення вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, польоти спостереження.

Читайте також:

У Ліберії загинув український миротворець

Міноборони запевнило, що українці у Кот-д'Івуарі нікого не вбили

Українські миротворці у Кот-д'Івуарі вперше застосували зброю

До Ліберії вирушили 150 українських миротворців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: