В Росії не вірять, що Янукович стане для України другим Путіним

Відомий російський політик Костянтин Затулін вважає, що спроби побудувати занадто жорстку вертикаль влади в Україні призводитимуть до спротиву з боку західних регіонів.

Костянтин Затулін
УНІАН
Костянтин Затулін
Депутат Держдуми РФ, член правлячої партії "Єдина Росія" Костянтин Затулін не вірить в те, що президентові Віктору Януковичу вдасться побудувати Україну за прикладом "путінської Росії".

"Це навряд чи можливо. Те, що Януковичу як людині певного досвіду, схильній до певних рішень, подобається керованість в державі - що ж, більшості людей в Україні подобається, коли влада працює під одним керівництвом, а не влаштовує нескінченні конфлікти, як в період Ющенка-Тимошенко. Інша справа, що політична ситуація в Україні принципово відрізняється від Росії", - розповів він виданню "Ліга".

Затулін нагадав, що Росія в політичному плані не ділиться на Західну і Східну: "Є, звичайно, Урал, Сибір, Далекий Схід, у них свої регіональні проблеми, але ці регіони голосують на виборах приблизно однаково, розкид регіональних переваг дуже невеликий. Що стосується України, то тут ситуація абсолютно інша: вона політично як і раніше ділиться на захід і на схід".

За його словами, спроби побудувати занадто жорстку вертикаль влади в Україні призводитимуть до проблем. "Отже будувати, як ви сказали, путінську Росію в Україні складно. Це наштовхнеться на обструкцію з боку західних регіонів. Ріст прибічників радикальних політичних угрупувань на зразок "Свободи" якраз і є реакцією на таку спробу", - підкреслив депутат.

Водночас, Затулін позитивно оцінив скасування політреформи в Україні і посилення владних повноважень президента Януковича. "Сам спосіб, який був застосований для повернення цих повноважень, звичайно, дискусійний, але в Україні і за кордоном прийняли як даність те, що Янукович тепер має істотно більші можливості і владу, ніж його попередник", - підсумував він.

Читайте також:

Затулін побачив, що ПР розчарувала українців

Затулін натякнув, що українці ніколи не мали своєї історії

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: