Янукович не захотів жити у Маріїнському палаці

У Маріїнському палаці в Києві реставратори позолотили двері та придбали нові меблі. Але резиденцією президента палац не буде.

Наприкінці наступного року Маріїнський палац відкриють після тривалої реконструкції. Віктор Янукович відмовився від планів свого попередника Віктора Ющенка перетворити Маріїнський на резиденцію глави держави.

За Ющенка палац хотіли зробити президентською резиденцією, де б він оселився разом з родиною. А на роботу Ющенко збирався ходити через підземний перехід, який мали прорити від палацу до будівлі МОЗ на Грушевського, де він збирався розмістити Секретаріат.

Тепер підземного ходу робити не будуть. "Цей проект вже не розглядають як резиденцію президента, тут буде звичайний палац лише для прийому гостей та урочистих подій", - розповів рецензент проекту реставрації палацу архітектор Георгій Духовичний.

Одна з проблем палацу - безпека. На вимогу охорони, тут має бути 7-8 запасних під'їздів. Не вистачає трьох. "Один з під'їздів президента і гостей можна зробити з боку Паркової дороги. Можливо, вертолітний майданчик для того там і будується", - не виключив Духовичний.

Як з'ясувала газета "Сегодня", в оновленому палаці з'явиться зала для прийому гостей зі шторами з Англії і Франції, нові меблі з інкрустацією, люстри в дусі XIX століття.

Оскільки палац - історичний пам'ятник, кардинальних перебудов всередині не буде. Але реставратори додадуть шику і краси внутрішньому оздобленню.

На меблі з інкрустацією витратять 42 млн гривень, практично все доведеться замовляти з нуля, оскільки багато кімнат в палаці були "голими". Зі старих меблів залишать тільки кілька гарнітурів. Всі палацові двері оформлять позолотою. На стелях відновлять історичний розпис і ліпнину, покладуть повність новий художній паркет.

Крім того, після реконструкції у палаці з'являться велика зала зі столиками для урочистих прийомів, кабінет з овальним столом для офіційних зустрічей, зала для нагороджень, декілька туалетів, душова, сервірувальна, холодний і гарячий цех, цех з переробки м'яса, овочева кімната, кімнати для перекладачів та охорони , гримерки, приміщення для телетрансляцій та прес-конференцій.

Кухню перенесуть в ліве крило: зараз вона розташована невдало і коридорами палацу витають запахи страв, що випікаються. Трансформаторна і котельня будуть розміщені у підземному поверсі.

На оновлення Маріїнського виділяли майже 500 млн гривень, пізніше додали ще 1,5 млн грн. Після реконструкції сюди знову будуть водити екскурсії.

Читайте також:

Янукович придбав собі вертоліт за 12 мільйонів євро

Трасу до дачі Януковича відремонтували за 50 млн грн

Складено рейтинг найдорожчих квартир Києва

Ющенко готовий жити на вокзалі, якщо так вирішить Янукович

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: