Янукович пообіцяв Європі, що газових криз більше не буде

Президент переконаний, що нових "газових воєн" з Росією не буде, а Європа завжди вчасно отримуватиме газ, який транспортується територією України.

Україна гарантує безперебійний транзит російського газу до Європи, і нових газових криз більше не буде. Про це заявив президент Віктор Янукович на зустрічі з міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом.

"Окремим пріоритетом нашого діалогу з ЄС є енергетична безпека. Ми гарантуємо безперебійний транзит російського газу в країни-споживачі. У цій сфері ми налаштовані на прозорість і безумовне виконання всіх зобов'язань, врахування інтересів всіх сторін. Газових криз більше не буде", - наголосив глава української держави.

"Ми гарантуємо стабільність і прогнозованість нашої політики. У нас є відпрацьована з ЄС програма дій, що передбачає створення до кінця року зони вільної торгівлі, отримання дорожньої карти на безвізовий режим для українських громадян", - розповів Янукович про плани України у сфері євроінтеграції.

Він також наголосив на необхідності поліпшення україно-російських відносин. "Зараз ми активно працюємо на відновлення високого рівня довіри з нашим стратегічним партнером – Росією. Впевнені, що це покращить загальний клімат відносин по лінії Схід – Захід і в цілому на європейському континенті", - додав президент.

Нагадаємо, напередодні Україна домовилася з РФ купувати більше російського газу. Крім того, тривають переговори щодо зниження ціни на блакитне паливо для України.

Остання газова криза в україно-російських відносинах відбулася на початку 2009 року, тоді було повністю припинено транзит газу з РФ до країн Європи.

Читайте також:

Україна взяла на себе зобов'язання купувати більше російського газу

Європа попередила Україну про наслідки вступу до Митного союзу з Росією

Путін пояснив, чому для Білорусі газ дешевший, ніж для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: