Янукович: Україна завжди дотримувалася політики одного Китаю

ВІктор Янукович наголосив, що Україна завжди дотримувалася політики Китаю, і що це є принциповою позицією країни.

Україна завжди дотримувалася і дотримується політики одного Китаю, крім того, підтримує КНР в захисті цілісності та неподільності території. Про це заявив президент Віктор Янукович під час візиту в Китай.

Разом з тим, Янукович заявив, що "це принципова позиція України".

Віктор Янукович впевнений, що поглиблення українсько-китайських відносин відповідає державним інтересам країни.

"Ми з головою КНР Ху Цзіньтао зустрічалися у Вашингтоні, обговорили напрямки нашої співпраці і ухвалили рішення всебічно підняти на новий рівень двосторонні відносини", - сказав Янукович.

Президент України підкреслив, що в останні роки Китай розвивається стрімкими темпами, поглиблення українсько-китайських відносин відповідає державним інтересам країни.

За його словами, практика двостороннього співробітництва свідчить про те, що в обох держав є величезний потенціал розвитку практично у всіх сферах співпраці, який повинен стати міцним фундаментом стратегічних відносин між країнами.

Він також відзначив, що найбільш перспективними галузями співпраці є інфраструктурне будівництво, торгівля, інвестиції, авіація, залізничний транспорт, енергетика, туризм, культурні обміни та освіта.

Український лідер також висловився за активізацію взаємодії з Китаєм на міжнародній арені і спільній участі у подоланні наслідків глобальної фінансової кризи, відродження світової економіки та боротьби з кліматичними змінами.

Стосовно відносини між Україною і НАТО, Янукович наголосив: "В Україні прийнято закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який передбачає позаблоковість нашої держави або нейтралітет. Ми не входимо ні в один військовий блок".

Він також додав, що Україна не бажає порушувати баланс між Європою і світом, має намір стати миролюбивою країною, яка зможе грати мирну роль в будь-якому конфлікті. Розширення НАТО на схід до кордонів Росії, на думку Януковича, небезпечно, оскільки порушення силового балансу в Європі принесе непередбачувані негативні наслідки для світу і стабільності даного регіону.

Також Янукович наголосив, що новий уряд країни скасував більше половини адміністративних директивних постанов, які перешкоджають розвитку малих і середніх підприємств. За його словами, Державний економічний комітет України розробляє і визначає пріоритетні проекти. Він також зазначив, що на даний момент в країні вивчають можливість надати особливі умови для інвесторів, які вкладають кошти в державні пріоритетні проекти.

Раніше повідомлялося, що в рамках державного візиту президента Віктора Януковича до Китайської народной республіки було підписано 13 двосторонніх українсько-китайських документів про співробітництво в різних сферах.

Нагадаємо, з 1 по 5 вересня президент Віктор Янукович здійснює державний візит до Китаю та Гонконгу. Візит відбувається на запрошення голови КНР Ху Цзіньтао.

Читайте також:

Китайський експерт: Янукович демократичніший за Ющенка

Янукович тет-а-тет зустрівся із главою КНР

Китай пообіцяв не застосовувати ядерну зброю проти України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: