Ющенко попросив ООН захистити Україну

Президент планує, що менш, ніж за 10 років, Україна стане членом Ради безпеки ООН.

Україна розраховує на підтримку постійними членами Ради безпеки ООН своїх пропозицій щодо посилення гарантій безпеки неядерним державам.

Про це заявив український президент Віктор Ющенко під час дебатів на 64-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних націй у середу, 23 вересня, у Нью-Йорку.

"Україна наполегливо розраховує на підтримку постійними членами Ради безпеки наших пропозицій для посилення гарантій безпеки неядерним державам, у тому числі тим, що добровільно відмовилися від ядерної зброї або її розробки", - сказав глава держави.

Він нагадав, що майже 15 років тому Україна добровільного відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу і приєдналася до договору про нерозповсюдження ядерної зброї, як неядерна держава.

Ющенко також підкреслив, що Україна вітає кроки США і Росії щодо нової угоди на заміну договору між СРСР і США про скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь від 31 липня 1991 року, термін дії якого завершується цього року.

Крім того, Ющенко відзначив, що Україна має намір здобути членство в Раді безпеки ООН у 2016-2017 році. "Сьогодні маю честь підтвердити наміри України отримати членство в Раді безпеки ООН у 2016-2017 роках", - підкреслив президент.

Він також відзначив, що Україна "категорично засуджує і не приймає порушення основоположних міжнародних принципів, у тому числі територіальної цілісності і непорушності кордонів суверенних держав". Ющенко, крім того, запропонував розглянути можливість створення Ради економічної безпеки ООН.

"Можливо, варто повернутися до ідеї, яка раніше пропонувалася Україною і низкою інших держав - це утворення Ради економічної безпеки ООН. Масштабність цієї пропозиції не повинна стати причиною відкласти або відхилити її розгляд", - додав президент України.

Нагадаємо, під час свого візиту до Нью-Йорку Ющенко мав намір зустрітися з президентом США Бараком Обамою. Втім, ця зустріч не відбулася через виступ українського президента на засіданні 64-й Генасамблеї ООН. Через свій виступ Ющенко не потрапив на прийом до Обами.

В той же час, президент зустрівся з генсеком НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном. Ющенко запросив керівника Альянсу відвідати Україну.

Читайте також:

Ющенку не вдалося зустрітися з Обамою

Ющенко: без НАТО на Україну чекає складне майбутнє

Ющенко закликав світову спільноту створити Конституцію Землі

Ющенко: на території України не буде військових баз НАТО або Росії

ВідеоВиступ Ющенка на Генасамблеї ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: