Кіотські гроші пустять на автомобілі для МВС

Буде замінено 2 000 патрульних машин марок ВАЗ та УАЗ на нові автомобілі Toyota Prius, проте сума кіотських коштів, яку планується витратити на закупівлю авто, не розголошується.

У МВС оголосили про досягнення попередньої домовленості з японською урядовою організацією NEDO про реалізацію проекту із заміни автопарку відомства за рахунок "кіотських коштів", отриманих від продажу Японії частини держквоти на викиди парникових газів.

За словами заступника голови МВС Дмитра Ворони, у рамках схеми "зелених" інвестицій буде замінено 2 000 патрульних машин марок ВАЗ та УАЗ на нові автомобілі Toyota Prius з бензиново-електричним двигуном Hybrid Synergy Drive, пише "Коммерсант-Украина".

Парк легкових автомобілів МВС становить 12,7 тисячі машин, з яких 30% мають потребу у "негайній заміні".

"Це автомобілі, введені в експлуатацію 20 років тому з витратою палива 12-17 літрів на 100 кілометрів. Щороку кожен такий автомобіль викидає в атмосферу 27,5 тонни діоксиду вуглецю", - зазначають у МВС.

У відомстві підрахували, що заміна старих машин скоротить щорічне споживання бензину на 16 тисяч тонн, а витрати на придбання палива знизяться на 162,7 тисячі гривень.

"Автомобілі-гібриди, окрім бензинового бака, мають вбудований енергогенератор, який заряджається у процесі їзди, після чого двигун перестає споживати бензин і переходить на електроенергію. Заміна 2 тисяч машин дозволить скоротити емісію парникових газів на 54,5 тисячі тонн на рік", - сказало джерело у МВС.

Сума "кіотських" коштів, яку планується витратити на закупівлю нових автомобілів, не розголошується. Ціна моделі Toyota Prius залежно від комплектації варіюється у межах 24,7-30,3 тисячі євро.

"Вартість проекту прораховується. За попередніми даними, вона складе не менше 4-5 мільйонів євро", - повідомило джерело. У NEDO підтримають проект за умови утилізації застарілих автомобілів.

Експерти, водночас, відзначають, що угода про заміну застарілого автопарку не суперечить Кіотському протоколу.

Нагадаємо, у 2009 році Україна уклала кілька угод з державними органами та корпораціями Японії та Іспанії щодо продажу квот на викиди парникових газів на загальну суму 319,9 мільйона євро.

Генпрокуратура 20 грудня минулого року пред'явила екс-прем'єру Тимошенко звинувачення в тому, що вона на посаді глави уряду, "діючи умисно, з особистих інтересів", прийняла рішення про використання частини коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і мали цільове призначення, на покриття видатків держбюджету України, перш за все зобов'язань із виплати пенсій.

Читайте також:

Аудитори підтвердили, що Тимошенко не витрачала кіотські гроші

Мінприроди відзвітувало, куди пішли "кіотські гроші"

Азаров запевнив, що Тимошенко витрачала кіотські гроші не на пенсії

Кабмін повернув до держскарбниці "кіотські гроші"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: