Митний союз викликав дефіцит м'яса у Мінську

З полиць мінських магазинів зникли свинина і яловичина. Із м'ясної продукції продаються лише сосиски.

У мінських магазинах після приєднання Білорусі до Митного союзу немає ні свинини, ні яловичини - одні сосиски.

Прозорі кордони призводять до вирівнювання цін на продукти харчування усередині Митного союзу. Для Білорусі це означає зростання цін на м'ясо. Уряд же намагається стримати зростання цін адміністративними заходами, через що утворюється дефіцит, повідомив білоруський економіст Сергій Чалий.

"Повертаюся з Вільнюса, заходжу у свій магазин і бачу, що там порожньо. Висять зв'язки сосисок, створюють фон в магазині - типу щось є. І це практично усе", - сказав економіст.

За його словами, це результат входження Білорусі в Митний союз з 1 липня.

"Ніякого контролю на межах. Навіть по кількості вивезення фізичними особами - для особистого користування або не особистого... Навіть у ЗМІ бачив, що в Росії організовують шоп-тури. І слоган такий: "Поки у Білорусі криза - встигни усе купити за низькими цінами", - говорить Чалий.

Нагадаємо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Інфляція у Білорусі за рік виросла майже на 50%

У Білорусі почалась цукрова паніка

Білорусі загрожує друга хвиля девальвації

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: