"Нафтогаз" розділять на 2 самостійні компанії

В Міненерго запевняють, що "Нафтогаз" розділять на дві незалежні компанії. Одна продаватиме український газ населенню, інша торгуватиме імпортним російським з підприємствами.

В результаті реформи "Нафтогазу" з'являться відразу 2 компанії, що матимуть право торгувати газом у країні. Міністерство енергетики пропонує надати "Укргазвидобування" можливість самостійно продавати газ населенню, а "Газу України" - торгувати російським паливом. Про це повідомило джерело в Міненерго.

"По директивах Єврокомісії дочірні структури НАК - "Укртрансгаз", "Укргазвидобування" і "Газ України" - не повинні мати загальних менеджерів, а між компаніями не може здійснюватися перетікання фінансів і газу",- розповіло високопоставлене джерело в Міненерго, пише Комерсант-Україна.

Зараз газ, який добуває "Укргазвідобування", і який імпортує "Нафтогаз", продає споживачам "Газ України". В майбутньому роль "Нафтогазу" зведеться до управління акціями компаній і розподілу їх прибутку за підсумками року.

Реформа "Нафтогазу" - ще один аргумент України в переговорах з "Газпромом" про необхідність перегляду діючих газових угод, говорить співрозмовник в Міненерго. "Якщо укласти нову угоду з ГУ не вдасться, імпортувати і продавати газ буде сама НАК. "Газ України" в цьому випадку буде ліквідований",- пояснило джерело.

Нова модель управління може привести до того, що "Газ України" і "Укргазвидобування" очолять представники конкуруючих бізнес-груп, вважає член комітету Верховної ради по ПЕК Олександр Гудима. "Зараз керівництво цих компаній призначає глава "Нафтогазу" Євген Бакулін, і він діє погоджено з міністром енергетики Юрієм Бойком,- відмічає Гудима.- Але після реформи менеджерів затверджуватиме Кабмін, в якому є вплив різних бізнес-груп і чиновників".

В результаті між "Укргазвидобуванням" та "Газом України" може виникнути конкуренція, прогнозує Гудима: "Рано чи пізно керівництво "Укргазвидобвання" захоче продавати газ не лише населенню, але і промисловості. А будучи менш залежним від НАК, воно може добитися такого права, наприклад через суд, як це зробила "Укрнафта".

У лютому "Укрнафта" отримала в судах право продати промпотребителям 3,36 мільярда кубометрів газу, незважаючи на те що згідно із законом уся сировина українського видобутку має бути реалізована населенню. Виходячи з поточних цін на газ для промисловості, це дозволить компанії виручити понад 1,3 мільярда доларів, тоді як при продажі палива "Нафтогазу" дохід був би лише 191 мільйонів доларів.

Нагадаємо, Міненерго розробляє програму реформування "Нафтогазу" і представить її до серпня, як заявив учора замдиректора департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Костянтин Бородін.

Читайте також:

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Продаж акцій "Нафтогазу" зупинив створення СП з "Газпромом"

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: