Експерт: нове мито на іномарки може зірвати угоду про вільну торгівлю з ЄС

Вітчизняні автовиробники можуть зірівати підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС і спровокувати подорожчання іномарок на 40%.

Введення спецмита на імпорт автомобілів може стати однією з ключових перешкод при підписанні угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом, а також відіб'ється на членстві України у Світовій організації торгівлі і відносинах з Росією.

Таку думку висловив гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, коментуючи рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про початок спецрозслідування відносно імпорту в Україну легкових автомобілів, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"Введення спецмита буде однією з ключових перешкод в підписанні угоди про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС. Я можу це заявити на підставі попередніх консультацій з представництвом ЄС в Україні", - відмітив Олег Назаренко.

За словами директора ВААІД, у разі введення додаткового спецмита Україну чекають фінансові санкції.  У європейських фермерів або металургів буде привід ввести спецмито або квотування українського експорту: продукції агропромислового комплексу, металургії, хімії.

Представник ВААІД підкреслив, що санкції по відношенню до України може ввести і Російська Федерація.

"Російська асоціація автовиробників категорично проти проведення цього розслідування. РФ може також ввести санкції по відношенню до України, як це було в 2002 році, коли Україна застосувала спецмито в 31,7% на легкові автомобілі в результаті спецрозслідування", - відмітив Олег Назаренко.

Він нагадав, що тоді Росія ввела для України спецмито у розмірі 31,8% на плоский прокат і залізо, встановила 21% мито на армовані залізобетонні конструкції і почала спецрозслідування відносно імпорту з України кондитерських виробів з кокао.

Нагадаємо, 30 червня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на черговому засіданні прийняла рішення про порушення і проведення спеціального розслідування відносно імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження і експорту.

На думку комісії в Україні існує загроза нанесення значного збитку таким імпортом національному товаровиробникові.

Ініціатором розслідування була асоціація Укравтопром. Приводом для цього називають значне збільшення співвідношення між імпортом і власним виробництвом, і як наслідок - стрімке падіння продажів на внутрішньому ринку, що привело до різкого скорочення обсягів виробництва, чисельності працюючих і значного погіршення фінансово-економічного стану підприємств.

Промисловці попросили уряд застосувати попередні спеціальні заходи і, за результатами розслідування, встановити ввізне мито строком на 4 роки на легкові автомобілі.

Нагадаємо, сьогодні ставка митного збору на автомобілі, що ввозяться в Україну, з об'ємом двигуна до 2,2 л складає 10%.

Як раніше повідомлялося, якщо уряд задовольнить вимоги автовиробників і введе спеціальне мито на імпортні легкові автомобілі, такі транспортні засоби відразу ж подорожчають для кінцевого користувача збільшиться на 40%.

Читайте також:

Кабмін може спровокувати подорожчання іномарок на 40%

Іномарки можуть подорожчати

В Україні впав попит на автомобілі

Виробництво автомобілів в Україні виросло на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: