Подорожчанням бензину займатиметься міліція

Необґрунтовані виходи за паливний ціновий коридор в окремих регіонах перевірятимуть правоохоронні органи.

Уряд має намір звертатися в правоохоронні органи, якщо вартість бензину в деяких областях України виходитиме за рамки встановленого цінового коридору. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко.

"У Криму бензин піднявся до 12 гривень? На такі випадки уряд реагуватиме зверненням в правоохоронні органи, тому що підстав для такого різкого підвищення ціни немає... Я вважаю, що правоохоронні органи повинні принципово відноситися до таких ситуацій", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, що у Сімферополі в ніч на 17 травня бензин А-95 преміум подорожчав на 50 копійок. За нього кримчанам доведеться віддати вже близько 12 гривень. Напередодні на більшості заправок за нього просили 11,5 гривень.

Як відомо, 29 квітня Міністерство енергетики і вугільної промисловості України підвищило ціновий коридор для бензину А-95 на 5 коп. - до 10 грн і на 15 коп. - до 9,6 грн на дизельне паливо.

Таким чином, держава дала "зелене світло" підвищенню цін і не стримало галопуюче зростання цін на паливо до психологічної "планки" в 10 грн.

У свою чергу експерт паливного ринку, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев запевняє, що цінового коридору на вартість бензину і дизельного пального в Україні не існу.

"Ніякого коридору у нас не існує. Жоден з урядів жодної країни не призначає якісь граничні ціни. Те, що публікує експертно-аналітична група — це добровільна згода окремих трейдерів встановлювати у себе на заправках ціну, яка зазначена у цьому коридорі. Напевне, вони сподіваються, що щось їм перепаде від уряду: якісь пільги, якісь послаблення, якісь кроки назустріч", — сказав він.

Читайте також:

Державні установи закуповують бензин по 19 грн за літр

Українські АЗС продають бензин вже по 12 гривень

Експерти: цінового коридору на пальне в Україні не існує

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: