Румуни розпочали розробку шельфу Зміїного

Румуни інвестують в розробку частини шельфу Зміїного, яка відійшла їм за рішення Міжнародного суду ООН, півмільярда доларів.

Румунські компанії розпочинають розробку нафтогазоносних родовищ біля острова Зміїний.

Найбільша нафтогазова компанія країни Rompetrol Group заявила, що інвестує в розвідку і розробку румунської ділянки шельфу острова 500 мільйонів доларів.

Як повідомляє місцева газета Ziarul Financiar, компанія почне розробляти ділянку в 9 тисяч кв. км. вже цього року і до початку 2010-го планує витратити на це 20 мільйонів доларів.

За даними джерел, Rompetrol Group планує видобувати нафту саме на тій ділянці шельфу, який відійшов до цієї країни за рішенням Міжнародного суду ООН в Гаазі.

"Досі через відсутність фінансування Україна пробурила всього одну свердловину на цих родовищах. І у нас навіть немає інформації, наскільки перспективні ці площі. Що там знайде Rompetrol, складно уявити", - розповів представник "Нафтогазу".

Експерти вважають, що інвестиції Rompetrol підсилять інтерес нафтовиків і до українського сегменту шельфу.

"Інвестори не хотіли брати участь в розробці шельфу, поки тривали суди і існувала невизначеність. Зараз ситуація стабілізувалася, і, якщо Rompetrol підтвердить запаси нафти на шельфі, можна прогнозувати інтерес до нього європейських нафтових компаній, зокрема Shell і BP", - розповіли в компанії ВАТ "Лукойл".

Втім, в Україні в прихід інвесторів найближчим часом не вірять. "Я сумніваюся, що до проведення президентських виборів хто-небудь реалізовуватиме якісь проекти на шельфі, де розробляти родовища дуже дорого", - сказав радник прем'єр-міністра, член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима

Rompetrol Group N.V.– найбільша нафтогазова компанія Румунії, видобуває нафту в 13 країнах. Її річний оборот – 5 млрд доларів. Rompetrol контролює 25% румунського, 3,5% французького і 1,5% іспанського ринку нафтопродуктів. 75% акцій компанії належать казахській нафтогазовій компанії "Казмунайгаз".

Нагадаємо, в березні 2009 року Міжнародний суд ООН в Гаазі оприлюднив рішення в суперечці України і Румунії про розділ Чорноморського шельфу і виняткових економічних зон.

Рішення суду практично співпало з позицією Бухареста, під юрисдикцію якого тепер відійшло 79,34% спірних територій. За оцінками румунських фахівців, там знаходяться значні родовища газу (близько 70 млрд кубометрів) і нафти (близько 12 млн т).

Читайте також:

Зміїний: чергова піррова перемога України

Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

Україна не має грошей на розробку шельфу Зміїного

Кому дістався острів Зміїний?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: