Шанси на повторення рецесії у США складають 50 на 50

Зростання на ринку праці США сповільнилось до тих темпів, які зазвичай означають початок рецесії.

Ймовірність того, що американську економіку охопить повторна рецесія, різко зросла за останні тижні і, за деякими оцінками, навіть досягла 50%, пише The New York Times.

"Економіки схильні підживлювати самі себе. Коли люди налаштовані оптимістично, вони витрачають гроші, що веде до збільшення робочих місць і, відповідно, до ше більших витрат. Коли ж люди занепокоєні станом економіки, вони менше витрачають, скорочуються робочі місця і наростає загальна тривожність, що триває місяцями", — пояснює автор публікації Девід Леонхардт.

"Схоже, Сполучені Штати, певним чином, вступили в порочне коло. Найгірше, що зростання на ринку праці сповільнилося до темпів, які зазвичай означають початок рецесії", — вважає автор.

Протягом останніх 50 років щоразу, коли зростання на ринку праці було таким же незначним, як за останні чотири місяці, економіка рухалася до рецесії або до її безпосереднього повторення. З початку 2010 року до нинішньої весни найм, навпаки, зростав досить швидко, тому економіка виглядала так, ніби вона йде на поправку, хоча і повільно. Але зараз все змінилося.

"Ризики того, що ми переживемо щось подібне попередній рецесії, близькі до 100%, — вважає Джошуа Шапіро з консталтингової компанії MFR Inc. у Нью-Йорку, який останнім часом ставив економіці більш точні діагнози, ніж багато інших прогнозистів. - Ймовірність того, що ми досягнемо технічного визначення рецесії (яке встановлено комітетом економістів на основі даних щодо ВВП, зайнятості та інших факторів), думаю, становить 50 на 50.

Повернення рецесії виявилося б явною політичною проблемою для президента США Барака Обами, рейтинги якого вже впали нижче 50%. У четвер він має виступити перед Конгресом з новими пропозиціями щодо ринку праці.

Нагадаємо, що глава Світового банку Роберт Зеллік сумнівається у повторенні рецесії в США.

Читайте також:

Світовий банк: повторення кризи не буде

Сорос попередив, що наступна криза буде значно сильнішою

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Світова економіка може обвалитися у 2013 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: