Єдиний в Україні алюмінієвий комбінат знову став російським

Вищий госпсуд скасував націоналізацію єдиного в країні виробника первинного алюмінію.

Вищий господарський суд скасував рішення Київського апеляційного господарського суду від 17 травня, який за позовом Генеральної прокуратури повернув у державну власність 68,01% акцій Запорізького алюмінієвого комбінату.

Таким чином комбінат знову став підконтрольним російській компанії "РусАл", яка володіє 68% акцій підприємства.

Про це йдеться в матеріалах Фонду державного майна, підготовлених до засідання спеціальної комісії Ради з питань приватизації.

Згідно з матеріалами, 30 серпня Вищий госпсуд скасував рішення суду попередньої інстанції про повернення ЗАлКу в держвласність і скерував справу на новий розгляд до Господарського суду Києва.

ФДМ також зазначає, що у відомства немає інформації про повернення Госпсудом Києва даної справи до розгляду.

Нагадаємо, 17 травня Київський апеляційний госпсуд скасував рішення Господарського суду Києва від 27 грудня 2010 року, яким Генпрокуратурі було відмовлено в розірванні договору купівлі-продажу 68,01% ЗАлКу і повернення їх у державну власність.

Апеляційним судом були розірвані договори купівлі-продажу пакета акцій ЗАлКу у кількості 423 514 923 простих іменних акцій (68,01%) номінальною вартістю по 0,25 гривні, укладені між ФДМ і ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" (Росія) і між "АвтоВАЗ-Інвестом" і компанією Velbay Holdings Limited (Кіпр).

Після цього підконтрольна компанії "РусАл" (Росія) кіпрська Velbay Holdings і сам ЗАлК подали касацію на рішення Київського апеляційного госпсуду у Вищий госпсуд.

ЗАлК входить в об'єднану компанію "РусАл" і є єдиним виробником первинного алюмінію в Україні.

Як повідомлялось, наприкінці квітня 2011 року комбінат зупинив виробництво алюмінію, пояснюючи це високими тарифами на електроенергію.

Після фактичного припинення роботи ЗаЛКа Київський суд прийняв рішення про повернення комбінату у власність держави.

Читайте також:

"Запорізький алюмінієвий комбінат" повернули Україні

Єдине в Україні виробництво алюмінію зупинили

Українська металургія відновлюється найшвидше у Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: