За передачу особистих даних колекторам банкірів будуть судити

Генпрокуратура порушуватиме кримінальні справи у разі несанкціонованої передачі даних банківських клієнтів колекторам.

Передача інформації про кредити колекторам без узгодження з позичальником може послужити основою для притягнення до відповідальності відповідних співробітників банків.

Про це заявив виконувач обов'язків начальника відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави Генеральної прокуратури України Віктор Чечерський.

"Якщо залучення колекторської компанії є незаконним, тобто не передбачено угодами з клієнтами, у такому разі треба вирішувати питання про відповідальність як співробітників банків, які розголосили банківську таємницю усупереч встановленому порядку, так і відносно тих працівників юридичних компаній, які почали певні протиправні, на думку клієнтів, дії", - сказав Чечерский. 

За його словами інструкції по даному питанню вже спрямовані в регіональні органи прокуратури.

Проте, ця норма зможе захистити не усіх боржників. Багато кредитних договорів, особливо, підписаних після 2008 року, вже містять пункт про те, що банк має право у разі виникнення заборгованості передавати дані про боржників і право стягнення боргу третім особам. Якщо такий пункт є в договорі, передача даних колекторам є законною.

Якщо ж такого пункту в договорі немає, позичальник повинен звернутися із заявою в регіональні органи прокуратури. Рекомендується взяти з собою кредитний договір, щоб підтвердити, що передача даних робилася несанкціоновано.

Нагадаємо, що 10 квітня 2009 року  Україні була створена Незалежна Асоціація українських колекторних агентств (НАУКА).

Основним напрямом діяльності створеної асоціації є взаємодія з державними органами з метою розробки законопроектів, сприяючих нормативно-правовому регулюванню колекторного ринку в Україні. Крім того, об'єднання планує розробляти галузеві документи, які регламентуватимуть колекторну діяльність.

Читайте також:

Проблемні іпотеки продадуть колекторам

Українські колектори почали скуповувати у банків забезпечені кредити

Колектори довели удову з чотирма дітьми до психлікарні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: