Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біологи навчили "бджіл Павлова" боротися з терористами

Вчені знайшли спосіб навчити бджіл розрізняти запах вибухівки. Смугасті комахи можуть стати новою зброєю проти терористів.

Британські біотехнологи винайшли спосіб, який дозволяє за короткий термін навчити бджіл за допомогою нюху відшукувати вибухові речовини подібно собакам.

Здатність бджіл розрізняти тонкі аромати і, зокрема, реагувати на запах вибухівки, давно відома вченим. Однак на те, щоб вручну навчити цього одну бджолу, потрібно кілька годин роботи, тому використання цих комах для виявлення бомб вважалося обмеженим.

Фірми Inscentinel, ML Electronics і Realise Product Design розробили пристрій, в якому бджіл можна навчити розпізнавати запахи групами, а потім використовувати їх як живі детектори бомб.

Для розвитку навичок бджіл науковці використовували умовні рефлекси, відкриті російським вченим Павловим у минулому столітті. У разі виявлення елементів, що є складовими вибухівки, бджоли висували свій хоботок і отримували порцію солодкого сиропу.

Поступово бджоли починали асоціювати винагороду із запахом і реагувати на його появу. Виявити їхню реакцію можна за допомогою інфрачервоного променя, яким світять на голову комахи.

Зараз прилад під назвою VASOR, куди поміщають комах, проходить випробування. Після кількох днів служби бджіл відпускають і замінюють на інших.

Читайте також:

Основний компонент "Ботокса" розглядають як нову біологічну зброю

В аеропортах встановлять сканери, які роздягатимуть пасажирів догола

Японські біологи створили комарів, які розноситимуть вакцини

Створена технологія, яка дозволить розмовляти одними губами

Залиште свій коментар

Вибір редакції