Літаючий ранець Jetpack піднявся на рекордні півтора кілометра

Випробування проходили в новозеландському регіоні Кентербері. Вони тривали близько 10 хвилин, що стало ще одним рекордом - ніколи ще Jetpack не тримався в повітрі так довго.

Розроблений новозеландської фірмою Martin Jetpack "літаючий ранець" успішно пройшов нові випробування. Як з'ясувалося, людина з цим унікальним пристроєм за спиною може піднятися на висоту 1500 метрів.

Випробування проходили в новозеландському регіоні Кентербері. Вони тривали близько 10 хвилин, що стало ще одним рекордом - ніколи ще Jetpack не тримався в повітрі так довго, хоча розрахований він на перебування в повітрі тривалістю до півгодини.

З рюкзаком за спиною літав манекен, а керували пристроєм дистанційно з борту вертольота, що супроводжував машину. У ході тесту літальний апарат планувалося різко опустити до висоти в 900 м, в результаті чого повинен був аварійно спрацювати парашут. Так і сталося, хоча приземлення виявилося досить жорстким, визнали учасники випробувань. Але якщо б на місці манекена був живий чоловік, то цілком ймовірно, що він зміг би покинути місце аварійної посадки самостійно.

За словами винахідника ранця Глена Мартіна, швидкість набору машиною висоти довелося обмежити до 4 м / с, щоб вертоліт встигав за нею.

Мартін працює над своїм дітищем вже 40 років і вклав у нього близько 9,8 млн доларів. Він планує подальше вдосконалення технічних характеристик, перш за все висоти і дальності польоту.

Винахідник створив в 1998 році компанію Martin Jetpack з метою сконструювати ефективний і довговічний ранець для польотів, який би значно перевершив розроблений у 60-х роках Bell Rocket Belt, здатний триматися в повітрі лише 28 секунд.

Нова машина стала значним кроком вперед. Підйомна сила забезпечується обертанням двох гвинтів зі швидкістю до 6000 оборотів в хвилину. Потужність бензинового двигуна становить 200 кінських сил, обсяг - 2 л. Максимальна швидкість - близько 90 км / ч. Запасу палива вистачає на півгодини польоту.

Остаточне рішення про допуск цього пристрою до продажу було прийнято після успішного випробувального польоту, в ході якого було досягнуто попередній рекорд - манекен провів у повітрі сім хвилин, піднімаючись часом на висоту близько 30 м. Керувала ним людина з землі, користуючись пультом дистанційного керування. Для порівняння, в 2008 році на проведеному в США авіашоу ранець не протримався в повітрі довше 45 секунд, піднявшись лише на 1,8 м.

Пристрій розроблялося з метою стати найпростішим в управлінні літальним апаратом. "Все засноване на простих законах фізики. Як сказав Ньютон, на кожну дію є протидія. Тому, вистрілюючи великі об'єми повітря вниз, ви піднімаєтеся вгору і летите", - пояснив Мартін.

Щоб вибрати напрямок польоту, пілот використовує джойстик, розміщений під лівою рукою, а регулювання кута нахилу і дросель управляються правою рукою. "Літаючий ранець" буде обладнаний електронними стабілізаторами польоту і парашутом. Щоб змістити центр ваги і не допустити перекидання пристрою, двигун, паливний бак і сам пілот розміщені під пропелерами.

Всі бажаючі придбати машину будуть допущені до польотів тільки після проходження програми навчання. Пустити Jetpack в продаж передбачається, як і планувалося раніше, до кінця року, його ціна складе близько 75 тисяч доларів. Замовлення на машину вже розмістили близько 2500 чоловік, включаючи арабських шейхів і американських мільйонерів.

Читайте також:

Ранці для польотів незабаром з'являться у продажу

Американець пролетів на мотоциклі півсотні метрів

Американці готують до випуску літаючі мотоцикли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: