Літаючий ранець Jetpack піднявся на рекордні півтора кілометра

Випробування проходили в новозеландському регіоні Кентербері. Вони тривали близько 10 хвилин, що стало ще одним рекордом - ніколи ще Jetpack не тримався в повітрі так довго.

Розроблений новозеландської фірмою Martin Jetpack "літаючий ранець" успішно пройшов нові випробування. Як з'ясувалося, людина з цим унікальним пристроєм за спиною може піднятися на висоту 1500 метрів.

Випробування проходили в новозеландському регіоні Кентербері. Вони тривали близько 10 хвилин, що стало ще одним рекордом - ніколи ще Jetpack не тримався в повітрі так довго, хоча розрахований він на перебування в повітрі тривалістю до півгодини.

З рюкзаком за спиною літав манекен, а керували пристроєм дистанційно з борту вертольота, що супроводжував машину. У ході тесту літальний апарат планувалося різко опустити до висоти в 900 м, в результаті чого повинен був аварійно спрацювати парашут. Так і сталося, хоча приземлення виявилося досить жорстким, визнали учасники випробувань. Але якщо б на місці манекена був живий чоловік, то цілком ймовірно, що він зміг би покинути місце аварійної посадки самостійно.

За словами винахідника ранця Глена Мартіна, швидкість набору машиною висоти довелося обмежити до 4 м / с, щоб вертоліт встигав за нею.

Мартін працює над своїм дітищем вже 40 років і вклав у нього близько 9,8 млн доларів. Він планує подальше вдосконалення технічних характеристик, перш за все висоти і дальності польоту.

Винахідник створив в 1998 році компанію Martin Jetpack з метою сконструювати ефективний і довговічний ранець для польотів, який би значно перевершив розроблений у 60-х роках Bell Rocket Belt, здатний триматися в повітрі лише 28 секунд.

Нова машина стала значним кроком вперед. Підйомна сила забезпечується обертанням двох гвинтів зі швидкістю до 6000 оборотів в хвилину. Потужність бензинового двигуна становить 200 кінських сил, обсяг - 2 л. Максимальна швидкість - близько 90 км / ч. Запасу палива вистачає на півгодини польоту.

Остаточне рішення про допуск цього пристрою до продажу було прийнято після успішного випробувального польоту, в ході якого було досягнуто попередній рекорд - манекен провів у повітрі сім хвилин, піднімаючись часом на висоту близько 30 м. Керувала ним людина з землі, користуючись пультом дистанційного керування. Для порівняння, в 2008 році на проведеному в США авіашоу ранець не протримався в повітрі довше 45 секунд, піднявшись лише на 1,8 м.

Пристрій розроблялося з метою стати найпростішим в управлінні літальним апаратом. "Все засноване на простих законах фізики. Як сказав Ньютон, на кожну дію є протидія. Тому, вистрілюючи великі об'єми повітря вниз, ви піднімаєтеся вгору і летите", - пояснив Мартін.

Щоб вибрати напрямок польоту, пілот використовує джойстик, розміщений під лівою рукою, а регулювання кута нахилу і дросель управляються правою рукою. "Літаючий ранець" буде обладнаний електронними стабілізаторами польоту і парашутом. Щоб змістити центр ваги і не допустити перекидання пристрою, двигун, паливний бак і сам пілот розміщені під пропелерами.

Всі бажаючі придбати машину будуть допущені до польотів тільки після проходження програми навчання. Пустити Jetpack в продаж передбачається, як і планувалося раніше, до кінця року, його ціна складе близько 75 тисяч доларів. Замовлення на машину вже розмістили близько 2500 чоловік, включаючи арабських шейхів і американських мільйонерів.

Читайте також:

Ранці для польотів незабаром з'являться у продажу

Американець пролетів на мотоциклі півсотні метрів

Американці готують до випуску літаючі мотоцикли

ВідеоЛітаючий ранець Jetpack піднявся на рекордні півтора кілометра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: