Мобільні телефони скоро замінять посадочні талони в аеропортах

Штриховий код потім може бути використаний як електронний квиток або посадковий талон в літак.

Досить скоро, вже у 2010 році процедура проходження етапів подорожі повітряним транспортом буде максимально спрощена. Так, за повідомленням видання MobiSet.ru, вважають у Міжнародній асоціації повітряного транспорту (IATA). Це стане можливим завдяки новій системі аутентифікації по штрихову коду, яка дозволить використовувати мобільні телефони в якості посадкових талонів.

Система об'єднує стандартний штриховий код і технологію передачі зображень по GSM. Вона конвертує текст в графічне зображення плоского штрихового коду, що може бути передано на телефон по SMS або через WAP-доступ.

Штриховий код потім може бути використаний як електронний квиток або посадковий талон в літак. При цьому для аутентифікації використовується двомірний штрих-код, який значно складніше підробити, ніж одномірний, який користувачі можуть роздруковувати самостійно при замовленні квитків через інтернет.

Розробники системи говорять, що система захищена, так як кожен код унікальний і в будь-якій точці світу в даний момент часу може бути доступний тільки один код. Крім того, через обмеження технології пересилати код на інший телефон не можна.

У США, такі великі авіакомпанії, як American, Continental, Delta, Northwest, Southwest і Alaska, вже давно використовують при реєстрації своїх пасажирів мобільні телефони. Але в більшості випадків при цьому користувачам доводиться купувати або роздруковувати традиційні паперові квитки.

Лише компанія Continental зараз тестує нову систему, на сьогоднішній день перевірка за допомогою мобільного телефону здійснюється тільки в аеропорту міста Х'юстон при безпосадкових перельотах всередині США. Однак найближчим часом список аеропортів буде значно розширено.

Крім цього система має під собою ряд додаткових приємних функцій, таких як: вибрати місце з наявних вільних, отримати всю необхідну передпольотову інформацію про літак, вихід на посадку в аеропорту, затримки та перенесення рейсу і т.д.

IATA підрахувала, що прийнявши нову технологію, авіапромисловість зможе щорічно економити понад 500 мільйонів доларів.

Правда наявні регіональні відмінності за форматом штрих-кодів поки помітно гальмують запуск мобільних додатків, і хоча деякі авіакомпанії погодилися прийняти систему мобільних штрих-кодів при здійсненні реєстрації, консенсус поки не досягнутий.

Запропоноване IATA рішення має на увазі застосування існуючих кодів Aztec і Datamatrix, які широко використовуються в Європі та Північній Америці, а також QR, поширений в Японії. Всі три системи - технології, довели свою надійність, а самі коди можуть читатися одним типом сканер, доступним в усьому світі.

Однак деякі компанії все одно скептично ставляться до цієї ідеї, запитуючи, що робити, якщо мобільний раптом вкрали або не вчасно сіла батарея?

Читайте також:

Росіяни голосуватимуть на виборах з мобільних телефонів

Мобільний телефон знаходить "паличку Коха"

Мобільним операторам заборонили пропонувати "нульові" тарифи

Через 5 днів в Україну прийде мобільна революція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: