На дні Чорного моря знайшли єдину в світі підводну річку

Британські вчені виявили на дні Чорного моря підводну річку, яка переміщає величезні обсяги води - 22 тисячі кубічних метрів на секунду.

На дні Чорного моря британські вчені з університету Лідс виявили єдину в світовому океані підводну річку.

За досить невеликих розмірів - річка завдовжки 37 морських миль і завширшки більше півмилі - відрізняється величезним обсягом переміщуваної води - 22 тисячі кубічних метрів на секунду. Якби ця річка текла сушею, то була б за цим показником шостою у світі.

За допомогою автоматизованого підводного апарату вчені визначили, що у цієї річки є пороги і справжні водоспади. Крім того, там виникли класичні річкові береги і заплава.

Жолоб, утворений плином цієї підводної річки, місцями має глибину до 35 метрів.

Річка утворена проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря до менш солоного середовища Чорного моря. З цієї причини вода в річці має надзвичайно високу концентрацію солі.

Єдиною істотною відмінністю цього водного потоку від земних річок є та обставина, що під час різкого обвалення в порожнині вода закручується по спіралі не праворуч за годинниковою стрілкою, як диктує сила Коріоліса в Північній півкулі, де розташоване Чорне море, а, навпаки, проти годинникової стрілки.

Сила Коріоліса - одна з сил інерції, що існує в системі відліку, що обертається, і виявляється при русі в напрямі під кутом до осі обертання.

Читайте також:

Чорне море біля берегів Одеси стає прісним

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

Брудна вода вбиває більше людей, ніж війни

Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: