Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Маленька медуза Turritopsis nutricula уміє безкінечно повертатися з "дорослої" стадії медузи до "дитячої" стадії поліпа.

Крихітну медуза-гідроїд виду Turritopsis nutricula визнали єдиною відомою істотою на Землі, яка здатна до самостійної регенерації і омолодження. Теоретично, цей цикл вона може повторювати до безкінечності, що робить її практично безсмертною.

Turritopsis nutricula має всього 4-5 мм в діаметрі. Медуза мешкає у теплих тропічних водах в Карибському басейні, але вчені підозрюють, що цей вид поширений і в інших регіонах. Ця унікальна тварина уміє повертатися з "дорослої" стадії медузи до "дитячої" стадії поліпа. Тобто, коли вона старіє, то не вмирає, а омолоджує себе і починає своє життя наново.

Утім, як зазначили науковці, людям не варто турбуватися про те, що цей вид гідроїдів заполонить у результаті всі водоймища – у Turritopsis nutricula дуже багато ворогів-хижаків, які винищують їх потомство.

Зараз морські біологи і генетики пильно вивчають медузу, щоб зрозуміти процес перетворення кліток з однієї форми в іншу, відомий в науці як трансдифференціація. За допомогою цих істот вчені сподіваються розкрити секрети процесу старіння.

До речі, восени минулого року український вчений, доктор медицини США Костянтин Расін заявив, що винайшов спосіб безсмертя людини на основі власної теорії будови атомного ядра. Його спосіб заснований на тому, що технології у галузі біокібернетики дозволять протезувати функції окремих відділів мозку.

Читайте також:

На берег Японії викинуло океанського монстра

Український вчений винайшов спосіб безсмертя людини

Вчені відкрили п'ять тисяч нових видів морських тварин

Через 20 років люди здобудуть безсмертя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: