У США успішно випробували антигероїнову вакцину

Вчені сподіваються, що захисна антигероїнова вакцина стане ефективним терапевтичним засобом для тих, хто намагається позбутися залежності від наркотику.

Учені з американського Інституту Скріппса розробили і випробували на тваринах вакцину, яка допомагає імунній системі організму зупиняти переробку героїну і запобігати наркотичному сп'янінню.

"За 25 років участі у розробці вакцин проти наркотиків я ніколи не зустрічав такої сильної імунної реакції, яку я побачив під час застосування цієї антигероїнової вакцини. Вона дійсно надзвичайно ефективна. Сподіваюся, що ця захисна вакцина стане ефективним терапевтичним засобом для тих, хто намагається позбутися залежності від героїну", - зазначив провідний автор дослідження Кім Янда, слова якого наведені в повідомленні інституту.

Раніше Янда і його колеги вже розробили вакцини проти ряду наркотиків, таких як кокаїн і метамфетамін, а також проти нікотину. Застосування цих засобів призводить до того, що імунна система починає розпізнавати молекули наркотичної речовини і блокувати їх метаболізм, запобігаючи розвитку наркотичного сп'яніння.

На даний час вакцини від нікотину і кокаїну проходить клінічні випробування.

Спроби багатьох дослідницьких груп створити вакцину від героїну довгий час були невдалими, оскільки героїн в організмі швидко розкладається на кілька інших речовин, кожна з яких породжує психоактивний ефект.

Щоб подолати цю проблему, група Інституту Скріппса використовувала динамічний підхід, готуючи імунну систему не лише до самого героїну, а й до його похідних - 6-ацетілморфіну і морфіну, які легко перетинають гематоенцефалічний бар'єр і проникають у мозок.

Вчені прикріпили до молекул гаптена, схожих за структурою на героїн, спеціально створений на основі гемоцианіну білок KLH, а потім змішали отримані молекули з допоміжним речовиною. В організмі молекули вакцини повільно розпадалися, породжуючи речовини, схожі на 6-ацетілморфін і морфін. У результаті імунна система навчилася продукувати антитіла для цілі, що постійно змінюється.

Експерименти на щурах показали, що у вакцинованих тварин швидко формувалися сильні поліклональні антитіла. Крім того, пацюки з героїновою залежністю після вакцинації значно менше прагнули отримати наркотик і не демонстрували реакцій сп'яніння.

Вчені також з'ясували, що героїнова вакцина високо специфічна і призводить до вироблення антитіл лише проти героїну і 6-ацетілморфіну, але не до інших наркотиків опіоїдної групи, наприклад метадону або налоксону.

"Це важливо, оскільки дозволяє комбінувати вакцину з іншими методами лікування", - відзначає Янда.

Читайте також:

У країнах СНД через героїн вмирає 50 тисяч людей щороку

США заполонив наркотик, який продається під виглядом "солі для ванн"

ООН: Афганістан залишається найбільшим постачальником героїну в світі

У США брудний кокаїн викликав спалах загадкової хвороби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: