У Єрусалимі знайшли меч римського легіонера, якому 2000 років

Археологи виявили 2000-річний меч римського легіонера і безліч артефактів часів Першої Іудейської війни.

Археологи, досліджуючи древній водовідвідний тунель між Містом Давида і Храмовою горою в Єрусалимі, виявили 2000-річний меч римського легіонера і безліч артефактів часів Першої Іудейської війни (66-71 роки нашої ери).

У прес-релізі міністерства закордонних справ Ізраїлю про цю знахідку наводиться пояснення керівника розкопок Елі Шукрона, що тунель, цілком ймовірно, служив укриттям євреям, що підняли повстання проти римського панування.

Поблизу від тунелю знайдений також камінь з висіченим на ньому грубим зображенням менори - підсвічника, одного з головних релігійних символів іудаїзму.

Дослідники відзначають, що на малюнку зображено не традиційний семисвічник, а пятісвічник. Малюнок дозволяє скласти більш точне уявлення про те, як виглядала менора в Єрусалимському храмі, зокрема, що підставою йому служила триніжка.

Як відзначає Associated Press, серед знахідок є також монети, викарбувані повстанцями, з написом "Свобода Сіону", а також масляні лампи і черепки керамічного посуду.

Про те, що під час Першої Іудейської війни повстанці ховалися від римлян в підземних тунелях, писав єврейський історик Йосип Флавій в книзі, написаній через п'ять років після повстання.

Повстання євреїв було придушене римськими військами під командуванням Тита, сина імператора Веспасіана. Єрусалим піддався сильному руйнуванню, зокрема, був зруйнований Другий храм.

Читайте також:

Вчені знайшли, імовірно, сліди потоків води на поверхні Марса

Вчені розвіяли міф про вплив шкідливих звичок на тривалість життя

Учені виявили справжню причину захоплення відеоіграми

ВідеоУ Єрусалимі знайшли меч римського легіонера, якому 2000 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: