Унікальною альтернативою презервативам став ультразвук

Вчені запропонували чоловікам сеанси ультразвукової терапії як засіб контрацепції: ефект зберігається півроку.

Американські вчені почали розробку унікальної техніки чоловічої контрацепції: після одного лише сеансу ультразвукової терапії чоловік втрачає здатність до запліднення. Через півроку ефект минає, і сеанс за бажання можна повторити.

За словами співробітника університету Північної Кароліни Джеймса Тсурута, у разі успіху дослідження чоловіки отримають "надійний, недорогий, негормональний спосіб контрацепції за допомогою всього лише одного сеансу".

Щоправда, поки подібна техніка перевірялася лише на пацюках. Перевіряти ефект на людях науковці планують розпочати наступного року. На продовження досліджень університет отримав 100 тисяч доларів з фонду Білла та Мелінди Гейтс.

Дослідники запевняють, що сеанс ультразвукової терапії триває 10-15 хвилин і не призводить до ускладнень.

У 1970-х роках ультразвук використовувався для лікування пацієнтів з раком простати. За відгуками, сеанс проходить безболісно, чоловіки описували, що відчували тепло в області тестикул. "Схоже на сидіння в бочці з теплою водою", - запевнив Тсурута.

Після сеансу приблизно на півроку знижується якість сперми. Проте на довгий термін здатність до відтворення потомства не втрачається.

Ультразвук генерує слабке тепло, яке гальмує утворення сперматогоніальних клітин і в цілому блокує процес дозрівання в сім'яниках цих стовбурових клітин, які в нормальних умовах перетворюються на сперматозоїди.

Поки що дослідники не можуть зрозуміти, чому ефект контрацепції триває півроку - адже відомо, що сперматогоніальні клітини дозрівають до сперматозоїдів протягом двох місяців. На думку фахівців, подібну техніку контрацепції можна буде легально застосовуватися лише через кілька років: спочатку треба з'ясувати, наскільки цей спосіб безпечний для здоров'я.

Зараз ультразвукова терапія активно використовується в спортивній медицині.

Читайте також:

"Головними ворогами" сексу визнали контрацептиви і куріння

Винайдено жіночий презерватив

У продажу з'явилися таблетки, що втричі збільшують тривалість сексу

Вчені довели: "чоловіча менопауза" існує, але лікується

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: