Вчені знайшли в космосі "короновану" чорну діру

Так звана корона чорної зірки являє собою хмару газу, розігрітого до декількох мільйонів градусів, яка розташовується вище основного диска.

Над чорною дірою вчені виявили корону з розігрітого газу, яка світилася.

Використовуючи відразу п'ять космічних апаратів, астрономи змогли визначити деталі поглинання чорною дірою матерії з навколишнього акреційного диска.

Діра, яку вивчали астрономи, відноситься до класу надмасивних чорних дір - її маса становить приблизно 300 мільйонів сонячних. Вона розташовується в центрі галактики Маркарян 509 (названої так на честь радянського астронома Веніаміна Маркаряна), що знаходиться на відстані 500 мільйонів світлових років від Чумацького Шляху.

Дослідникам вдалося виявити у чорної зірки корону - хмару газу, розігрітого до декількох мільйонів градусів, яка розташовується вище основного диска. Ця корона є джерелом жорсткого рентгенівського випромінювання.

Крім цього вони встановили, що випромінювання середовища навколо чорної діри настільки сильне, що воно відштовхує холодний газ на відстані 15 світлових років від діри, змушуючи його рухатися по тороідальній поверхні від компактного об'єкта. Швидкість цих вітрів складає декілька сотень кілометрів.

Читайте також:

У центрі Чумацького шляху знайшли "чорну діру" зі світломузикою

NASA зняли в космосі "знак оклику", намальований галактиками

Астрономи вперше зафіксували, як чорна діра поглинула гігантську зірку

Астрономи зважили "хижу" чорну діру в сузір'ї Дракона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: