Землетрус змістив Японію на 4 метри на схід

Вчені отримали дані, згідно з якими землетрус змістив Японію на 4 метри на схід. В Інтернеті з'явилися шокуючі фото.

Землетрус силою 9,0 балів "посунув" Японію на 4 метри на схід. Крім того, велика частина узбережжя, яке було порушене цунамі, виявилася опущена приблизно на метр глибше, ніж раніше.

До таких висновків вчені прийшли після вивчення даних, отриманих з японської системи Geonet, що представляє собою 1,2 тисячі станцій GPS.

Член Британського геологічного товариства (BGS), доктор Роджер Массон пояснив, що подібний зсув можна було очікувати, враховуючи потужністю землетрусу, що стався в Японії.

Японське метеорологічне агентство оновило дані про його магнітуду, оцінивши її рівень у 9,0 балів. Таким чином, цей землетрус став п'ятим за силою за всю історію спостережень.

Доктор Массон пояснив також, що причиною землетрусу став зсув тихоокеанської тектонічної плити приблизно на 20 м на захід. Але це не означає, що вся країна змістилася разом з плитою на таку ж відстань

Водночас. спеціаліст Американського геологічного товариства (USGS) в Пасадені, доктор Кен Хаднат зазначив, що в результаті зсуву доведеться вносити зміни в інформацію на картах.

Геофізик Валерій Трубіцин, у свою чергу, зазначив, що остров Хонсю змістився на 2 метри. Через це, за його словами, можуть розпочатися виверження вулканів і нові землетруси, як під самою Японією, так і в Кореї і на Камчатці.

Нагадаємо, що землетрус змістив також геометричну вісь Землі на 16,5 см і спровокував прискорення швидкості обертання планети. В результаті це призвело до того, що доба на Землі скоротилися на 1,8 мільйонних секунди.

Землетрус в Японії_2
NASA
Землетрус змістив Японію на 4 метри
Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA представило новий знімок поверхні північного сходу Японії, зроблений з орбіти Землі 12 березня. На зображенні більш детально видно райони берегової лінії, які зазнали затоплення після руйнівного землетрусу і викликаного ним цунамі.

Знімок був зроблений через дві доби після трагедії і надійшов на Землю із супутника NASA Aqua. Щоб масштаб і характер змін був очевидний, космічне відомство США поряд з першим зображенням помістило друге, зроблене супутником Terra, але 26 лютого.

Зона затоплення схожа на широкий серп, що покриває сушу і вузьку смужку рослинності уздовж берегової лінії. Біля міста Сендай в префектурі Міягі виділяється точка яскраво-помаранчевого кольору. "Це термальна ознака пожежі, очевидно, викликаної землетрусом", - уточнило NASA.

Його співробітники також звертають увагу на хмару чорного диму, що простягається від місця  пожежі на схід у відкритий океан.

Крім того, NASA опубліковало ще два знімки, які показують масштаб руйнувань на японському узбережжі. Один зі знімків був зроблений 5 вересня 2010 року, а інший 12 березня 2011 - наступного дня після катастрофи. На них чітко видно зруйновані поселення, а біля берега взагалі не залишилося практично нічого з будівель, які стояли там до цунамі.

Водночас The New York Times опублікував шокуючі фото до і після землетрусу.

За даними Геологічної служби США, 11 березня в Японії стався найсильніший землетрус в історії країни і п'ятий за магнітудою у світі з 1900 року. Епіцентр знаходився в 373 км на північний схід від Токіо і в 130 км на схід від міста Сендай (острів Хонсю).

Читайте також:

Землетрус в Японії змістив вісь обертання Землі на 10 см

 Японський землетрус почав трусити Мексику, Фіджі та Гаваї

 Землетрус в Японії визнали найсильнішим за всю історію

 Аналітики оцінили збиток від стихії в Японії в 120 мільярдів

ВідеоЗемлетрус змістив Японію на 4 метри на схід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: