Близько 10 тисяч біженців втекли з М'янми у Таїланд

Після розпочатих зіткнень між повстанцями і владою М'янми тисячі біженців проникли з М'янми у Таїланд.

Приблизно 10 тисяч біженців з М'янми у двох місцях перетнули кордон з Таїландом у понеділок, 8 листопада, після розпочатих зіткнень між повстанцями і владою країни.

Повідомляється, що бої, в яких взяли участь представники етнічної групи карен, розгорнулися в прикордонному м'янмському місті М'явадді в неділю і продовжилися в понеділок. Постраждали щонайменше 10 осіб.

За інформацією голови адміністрації тайської провінції Так, більшість біженців були жінками і дітьми.

Політична криза в М'янмі отримала свій подальший розвиток після минулих 7 листопада 2010 виборів, які військова хунта, що знаходиться при владі, назвала кроком до демократії. 1163 претендента від 37-ми різних політичних партій вступили в боротьбу за депутатські мандати. Однак багато політиків, включаючи президента США Барака Обаму, засумнівалися в чесності і прозорості виборів, що стали в країні першими за останні 20 років.

У передостанній раз вибори у М'янмі проводилися в 1990 році. Тоді обиралася асамблея, яка повинна була розробити нову Конституцію і виборче законодавство. Опозиційна партія "Національна ліга за демократію" здобула на виборах перемогу, проте уряд перешкодив скликанню конституційної асамблеї з опозиційною більшістю, мотивуючи це необхідністю усунення загроз національній безпеці та цілісності країни до початку демократизації суспільства.

Вибори 1990 року проходили в умовах громадянської війни, що тривала з 1949 року. До кінця 90-х років уряду вдалося досягти миру з більшістю етнічних збройних груп, які контролювали прикордонні райони. У 2008 році, після національного референдуму, в силу вступила нова конституція М'янми. Тоді ж уряд країни оголосив, що вибори до вищих органів влади пройдуть в 2010 році.

Право голосу в М'янмі мають 27,3 мільйона осіб з 50-мільйонного населення.

Нагадаємо, М'янма потрапила у "чорний список" десяти найбільш "вільних" країн та регіонів, що був складений Freedom House.

Читайте також:

У М'янмі почалися перші за 20 років парламентські вибори

Напередодні виборів М'янма піддалася масштабній комп'ютернй атаці

15 членів військової хунти М'янми пішли у відставку

ВідеоБлизько 10 тисяч біженців втекли з М'янми у Таїланд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: