Джобс про життя і працю: залишайтеся голодними, залишайтеся безрозсудними

Глава Apple про нові технології, конкурентів, про те, як змусити серця співати, про життя і про смерть.

Співзасновник корпорації Apple Стів Джобс, який помер 5 жовтня після тривалої хвороби у віці 56 років, у підборці цитат, зробленій виданням "Сегодня", розмірковує про свою працю, змінення світу, життя та смерть.

"Комп'ютери - це як велосипед. Тільки для нашої свідомості". (Memory and Imagination: New Pathways to the Library of Congress, 1991 рік).

"У мене не було своєї кімнати, я спав на підлозі у друзів, здавав пляшки з-під коли за 5 центів, щоб купити їжі, і щонеділі йшов 7 миль пішки, щоб раз на тиждень добре повечеряти в храмі кришнаїтів. Це було чудово !". (Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік).

"Головною причиною, чому люди будуть купувати собі додому комп'ютер, стане можливість бути пов'язаними з національною комунікаційної мережею. Ми зараз на самому початку цього етапу, але це буде справжній прорив. Приблизно як телефон". (Playboy, 1985 рік).

"Краще бути піратом, ніж служити у флоті". (Цитата в книзі Odyssey: Pepsi to Apple, 1982 рік).

"Якщо з якоїсь причини ми зробимо кілька непоправних помилок і програємо конкуренцію IBM і Microsoft ... Тоді для всієї комп'ютерної індустрії настануть темні дні". (З книги Steve Jobs: The Journey is the Reward, 1984 рік).

"Він (комп'ютер) виконує дуже прості інструкції - візьми число, додай його до іншого числа, порівняй результат з третім, але він виконує їх зі швидкістю 1 000 000 в секунду. А на швидкості 1 000 000 на секунду результат вже здається чарами". (Playboy, 1985).

"Ви хочете все життя продавати підсолоджену воду або хочете піти зі мною і спробувати змінити світ?" (Президенту PepsiCo Джону Скула, переманюючи його на пост генерального директора Apple, 1983 рік. Через два роки Скулі доб'ється звільнення Джобса з Apple).

"Джон Скулі зруйнував Apple, наповнивши свідомість співробітників компанії хибними цінностями. Він замінив людей з правильними принципами на людей з неправильними. І разом вони заробляли десятки мільйонів доларів, піклуючись про власну славу і благополуччя більше, ніж про Apple і, найголовніше, користувачів її продукції (Виступ в Смітсонівському інституті, 1995 рік).

"Мене неначе вдарили в живіт і вибили з мене душу. Мені всього тридцять, і я хочу продовжувати створювати речі. Я знаю, що я можу створити як мінімум ще один великий комп'ютер. Але Apple не дасть мені такого шансу". (Playboy, 1987 рік).

"У мене є план, як врятувати Apple. Ідеальні продукти і ідеальна стратегія, яка підійде компанії. Але ніхто там не буде мене слухати". (Fortune, 1995 рік)

"Озираючись назад, можу сказати, що моє звільнення з Apple стало найкращою подією в моєму житті. Я позбувся вантажу успішної людини і знову знайшов легкість і сумніви новачка. Це звільнило мене і ознаменувало початок мого самого творчого періоду". (Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік).

"Залишайтеся голодними, залишайтеся безрозсудними". (Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік).

"Проблема Microsoft в тому, що у них немає смаку. Взагалі ніякого. Вони не думають творчо. У їхніх продуктів немає культури". (1996 рік, Triumph of The Nerds).

"Ринок настільних комп'ютерів мертвий. Microsoft повністю домінує, не приносячи в індустрії ніяких інновацій. Це кінець. Apple програла, а в історії персональних комп'ютерів почалось Середньовіччя. І це триватиме ще близько десяти років". (Wired, 1996 рік).

"Я бажаю йому всього самого кращого, правда. Я просто думаю, що він і Microsoft - це все дуже вузьколобо. Йому пішло б на користь, якби в молодості він побалувався ЛСД або пожив з хіпі". (Про Біла Гейтса. The New York Times, 1997 рік).

"Креативність - це просто створення зв'язків між речами. Коли творчих людей питають, як вони щось зробили, вони відчувають себе трохи винуватими, тому що вони не зробили нічого насправді, а просто помітили. Це стає їм зрозуміло з часом. Вони змогли зв'язати різні шматочки свого досвіду і синтезувати щось нове. Це відбувається тому, що вони пережили й побачили більше, ніж інші, або тому, що вони більше про це розмірковують ". (Wired, 1996 рік)

"Коли ти молодий і дивишся телевізор, то думаєш, що телекомпанії змовилися і хочуть зробити людей тупими. Але потім ти дорослішаєш і приходить розуміння: люди самі цього хочуть. І ця думка лякає набагато більше. Змова це не страшно. Ти можеш пристрелити виродків, розпочати революцію! Але немає ніякої змови, телекомпанії просто задовольняють попит. На жаль, це правда ". (Wired, 1996 рік)

"Сучасні продукти Apple - дурниця. Вони не сексуальні". (Перед поверненням в Apple. BusinessWeek, 1997 рік).

"Це не тільки моє особисте шоу. У компанії багато талановитих людей, і кілька років поспіль вони змушені були слухати, як весь світ твердить їм, що вони лузери. Деякі з них навіть почали вірити в це самі. Але вони не лузери. Їм потрібен хороший план і хороша команда в топ-менеджменті. Тепер у них це є ". (Про своє повернення в Apple, BusinessWeek, 1998 рік).

"Дуже складно створити продукт, користуючись фокус-групами. Часто люди не знають, чого хочуть, поки їм це не покажеш". (BusinessWeek, 1998 рік).

"Ми зробили значки на екрані такими красивими, що вам захочеться їх лизнути". (О Mac OS X. Fortune, 2000 рік).

"Деякі кросівки коштують дорожче, ніж iPod". (Пояснюючи ціну iPod у 300 доларів. Newsweek, 2003 рік).

"Якщо б створювати великі продукти було так само просто, як виписувати чеки, тоді у Microsoft були б великі продукти". (2007 рік "

"Це як склянка крижаної води в пеклі" (Про популярність iTunes серед користувачів Windows. Спільний виступ з Біллом Гейтсом на конференції AllThingsD, 2007 рік).

"Сьогодні ми презентуємо три нові продукти в одному. Це революційний мобільний телефон, iPod з сенсорним екраном і пристрій для виходу в Інтернет". (На презентації iPhone. 2007 рік).

"Ми не ліземо в пошук, але вони вирішили зайнятися телефонами. Не треба плекати ілюзій, вони хочуть знищити iPhone. Ми їм не дозволимо". (Про нову мобільну операційну систему Google Android. 2010 рік).

"Не будь злим"- це повна нісенітниця". (Про корпоративне гаслоі Google "Don't be evil", 2010 рік).

"Я вже говорив це, але повторюся: в ДНК Apple закладено, що однієї технології недостатньо. Тільки технологія в союзі з гуманітарними науками дає результат, який змушує наші серця співати. Зараз на ринок виходять багато планшетів і на них дивляться, як на нові PC. Залізо і софт роблять різні компанії. Вони говорять про швидкості, неначе це звичайні PC. А весь наш досвід і кожна кісточка в нашому тілі каже, що це неправильний підхід". (На презентації iPad 2, 2011 рік).

"Це просто працює". (На презентації iCloud, 2011 рік).

"Останні 33 роки я щоранку дивився в дзеркало і запитував себе: "Якщо сьогодні буде останнім днем ​​в моєму житті, чи буду я робити те, що запланував на сьогодні?". (Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік).

"Я не хочу бути найбагатшою людиною на кладовищі". (The Wall Street Journal, 1993).

"Проблема в тому, що я став старшим і зрозумів, що технологічні новинки не здатні дійсно змінити світ. Вибачте, але це правда. Це розуміння приходить з появою дітей. Ти народжуєшся, старієш, а потім вмираєш. І так відбувається вже дуже багато років . І ніщо це не змінить ". (Wired, 1996 рік).

"Я впевнений, що найсвітліші дні й інноваційні винаходи Apple ще попереду". (Послання співробітникам Apple від 24 серпня 2011 року).

"Пам'ятати, що я скоро помру, - чудовий інструмент, який допоміг мені прийняти всі найважливіші рішення в житті. Думка про швидку смерть - кращий спосіб позбутися ілюзії, що тобі є що втрачати. ​​Ти вже ніби голенький, і немає причини не слідувати за своїм серцем. Смерть - це кращий винахід життя". (Виступ перед студентами в Стенфорді, 2005 рік).

В кінці серпня Стів Джобс офіційно оголосив про свій відхід з поста генерального директора Apple.

У четвер, 6 жовтня, стало відомо про його смерть.

Все про прощання світової спільноти зі Стівом Джобсом читайте тут

Читайте також:

Гейтс попрощався з Джобсом його улюбленою фразою

Мільйони фанатів Apple прощаються з Джобсом: Спочивай з миром в iРаю

Помер засновник Apple Стів Джобс

ВідеоПомер засновник Apple Стів Джобс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: