Екс-президенту Тайваню та його дружині дали ще 19 років в’язниці

Усього за 8 років перебування Чень Шуйбяня при владі (2000—2008 роки) було розтрачено 20 мільйонів доларів з бюджету країни.

Верховний суд Тайваню засудив екс-главу острівної адміністрації Чень Шуйбяня та його дружину У Шучжень, вже засуджених на 20 і 14 років відповідно, до 19 років тюремного ув'язнення за звинуваченням у корупції.

Рішення було прийнято після розгляду апеляції Шуйбяня на рішення суду нижчої інстанції щодо одного зі звинувачень, пов'язаних з випадками корупції при забудові земельних ділянок та призначенні деяких державних чиновників.

Серед інших звинувачень, пред'явлених колишній першій парі Тайваню, але не розглянутих у ході засідання Верховного суду, — відмивання грошей і неправомірне використання бюджетних коштів.

За даними слідства, всього за 8 років перебування Чень Шуйбяня при владі (2000—2008 роки) було розтрачено 20 мільйонів доларів з бюджету країни.

На думку ряду експертів, рішення суду може вплинути на результат виборів до місцевого парламенту, що відбудуться 27 листопада. Це пояснюють тим, що Чень Шуйбянь, нині безпартійний, в очах великої кількості виборців є носієм ідей опозиційних партій, які виступають за повну незалежність Тайваню від КНР.

З моменту свого арешту в 2008 році Чень Шуйбянь заперечував висунуті проти нього звинувачення, вважаючи їх політично мотивованими. Його дружина визнала звинувачення у відмиванні грошей і підробці документів, але в корупції та розтраті зізнатися відмовилася.

У вересні 2009 року суд визнав колишнього президента винним у привласненні бюджетних коштів і хабарництві. У Шучжень і декількох найближчих родичів Шуйбяня визнали винними у відмиванні грошей. Їх засудили до довічного терміну.

У червні з екс-глави держави зняли частину звинувачень, скоротивши терміни ув'язнення для нього і його дружини до 20 і 14 років відповідно. Саме на це рішення суду було подано апеляцію, розглянуту 11 листопада.

Колишній президент і його адвокати зараз обмірковують усі можливі "відчайдушні" кроки, які можна зробити, щоб змінити вирок.

Читайте також:

Екс-лідеру Тайваню замінили довічний термін на 20 років

На Тайвані мер, який програв вибори, влаштував стрілянину в штабі конкурента

Дружину екс-президента Тайваню та його дітей засудили до ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: