Латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв'ю російською

Телекомпанію, яка порушила право чиновника вільно використовувати латиську мову, оштрафували на 1500 латів.

У Латвії Національна рада з електронних ЗМІ вирішила оштрафувати телекомпанію LNT за спробу взяти у міністра інтерв'ю російською мовою.

Представники ради дійшли висновку, що було порушено право чиновника вільно використовувати латиську мову, яке гарантоване Законом про державну мову. Телекомпанії призначили максимально можливий штраф - 1500 латів (близько трьох тисяч доларів).

Інцидент за участю міністра транспорту Каспара Герхардс, нагадаємо, стався 31 серпня. Чиновник був запрошений на зйомки програми "Без цензури". На початку передачі ведучий Андрій Мамикін попросив гостя перейти на російську мову. Той відмовився. Ведучий нагадав, що раніше Герхардс неодноразово давав інтерв'ю російською мовою, на підтвердження були показані архівні відеозаписи. Проте міністр продовжував відповідати на всі питання виключно латиською.

Подібна розмова тривала кілька хвилин. Потім міністр пішов. У цілому розмова з обох сторін була коректною. Ведучий в кінці подякував міністру за участь в програмі.

Передача "Без цензури" виходить російською мовою. Чиновнику, запрошеному на інтерв'ю, це було відомо. Правда, радниця міністра Інга Спрінке заявила, що Герхардс йшов на програму з наміром говорити латиською (це питання, за її словами, заздалегідь був погоджене з ведучим).

Читайте також:

У Латвії російській мові хочуть надати статус офіційної

У Латвії позбавлять мандатів депутатів, які не знають латиської

Екс-президент Латвії: Голодомор був засобом поставити Україну на коліна

Росія відмовилась обговорювати з Латвією радянську окупацію Прибалтики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: