"Моссад": Ізраїль не нападатиме на Іран, щоб запобігти глобальній війні

Екс-голова "Моссаду" вважає, якщо Ізраїль нанесе превентивний удар по Ірану - розпочнеться глобальна війна, тому стверджує, що Ізраїль не перешкоджатиме іранській ядерній програмі.

Ізраїль не вестиме військову операцію проти Ірану, оскільки це може закінчитися війною для всього близькосхідного регіону, участь в якій Ізраїль взяти не зможе.

Тому Ізраїль не буде перешкоджати іранській ядерній програмі, заявив колишній голова ізраїльської розвідки "Моссад".

"Важливо розуміти, що це була б війна не тільки проти Ірану. Це була б війна в усьому регіоні, в ній брала б участь Сирія, нам би довелося атакувати бази "Хезболла" на сирійській території. Таке випробування неможливо для Ізраїлю", -  заявив колишній глава "Моссаду" Меїра Дагана.

"У нас немає можливості зупинити іранську ядерну програму. У кращому випадку ми можемо її трохи відкласти. Важливо знати, яким може бути результат атаки на Іран, що трапиться наступного дня, і в якому положенні на міжнародній арені себе виявить Ізраїль", - додав Даган

За його словами, атака на Іран може означати регіональну війну, і в цьому випадку Ірану дається кращий привід продовжувати ядерну програму, тому що іранці почали б говорити "на нас напала інша країна, у якої є ядерна зброя. Тепер у нас немає вибору, ми повинні захищатися ... проти країни зі стратегічним потенціалом".

Він також підкреслив, що такий сценарій був би вичерпним приводом для Ірану продовжувати розвивати свої ядерні програми.

На думку Дагана, конфлікт Ізраїлю з Іраном все ще неминучий, і тому він радить прем'єру Ізраїля Беньяміну Нетаньяху "не приймати рішення про напад на Іран".

Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху підкреслював, що Ізраїль повинен розглядати всі варіанти зупинки іранської ядерної програми. І Ізраїль, і США вважають, що Іран розробляє ядерну зброю. У Тегерані наполягають, що іранська ядерна програма носить виключно мирний характер.

Як повідомлялося раніше, Ізраїль закликав нанести превентивний удар по Ірану для того, щоб остаточно вирішити проблему зі спірною ядерною програмою Тегерану.

Читайте також:

В Ірані стратили небезпечного ізраїльського шпигуна

Ізраїль заарештував палестинських парламентарів та лідерів ХАМАСу

Ізраїль готовий нанести по Ірану превентивний удар

Нетаньяху відкинув пропозицію Обами по незалежності Палестини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: