Мєдвєдєв виявив в російській політиці ознаки застою

Ситуація, коли опозиційні рухи не мають шансів на перемогу в чесній боротьбі, призводить до того, що правляча партія "бронзовіє", зазначив Мєдвєдєв.

 Президент Росії Дмитро Мєдведєв у новому записі в своєму відеоблозі відзначив, що останнім часом в політичній системі Росії стали з'являтися ознаки застою і "загроза перетворення стабільності на чинник стагнації".

Ситуація, коли опозиційні рухи не мають шансів на перемогу в чесній політичній боротьбі, призводить до того, що правляча партія "бронзовіє", а її противники деградують і стають маргіналами, зазначив Мєдвєдєв. Саме тому, на думку президента Росії, треба підняти рівень політичної конкуренції.

Мєдвєдєв наголосив, що політична більшість не повинна бути статичною, а правляча партія не повинна виконувати роль "додатка" до виконавчої влади.

"Політична система будь-якої конфігурації повинна бути влаштована так, щоб були добре чутні і враховувалися думки всіх, в тому числі і малих соціальних груп. А в ідеалі - щоб було чути голос навіть однієї людини", - сказав Мєдведєв.

Він також нагадав про ряд проведених за ініціативою президента реформ органів законодавчої влади, зокрема про поправки до закону про вибори (що гарантують партіям, які наблизилися до прохідного порогу, місце в регіональних парламентах), та про впорядкування чисельності регіональних законодавчих зборів відповідно з населенням території.

Як приклад демократизації політичної системи в Росії Медвєдєв навів закон про вибори губернаторів. Кандидатів на цю посаду президента Росії тепер представляє партія, яка має більшість у законодавчих зборах.

Зазначимо, що у всіх регіонах Росії більшість у місцевих парламентах належить "Єдиної Росії". Таким чином, кандидатів на посади керівників регіонів вибирає правляча партія, лідером якої є  прем'єр-міністр Володимир Путін.

В останній час поширюються чутки про розбіжності між Мєдвєдєвим та Путіним. Нагадаємо, у Росії очікують на щорічне президентське послання, з яким Мєдвєдєв виступить 30 листопада. Як повідомляли російські ЗМІ, в зверненні будуть піддані критиці деякі кроки уряду Володимира Путина.

Путіна і Мєдвєдєва звинуватили у державній зраді

Читайте також:

Путіна і Мєдвєдєва звинуватили у державній зраді

Путіну пророкують повалення: "Ви вже смертельно набридли всім"

Кремль готує переділ Росії: Мєдвєдєв змінить карту до невпізнання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: