НАТО викреслило Росію зі списку потенційних ворогів

У новій стратегії НАТО вперше вказано, що цей блок не становить загрози для Росії. "Навпаки, ми хотіли б встановити надійні партнерські відносини між НАТО і Росією", - зазначають в Альянсі.

У новій стратегічній концепції НАТО, ухваленій на саміті в Лісабоні, вперше в історії Північноатлантичного альянсу оголошено, що цей блок не становить загрози для Росії. Про це 19 листопада повідомив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

"Ця концепція дає змогу НАТО стати як ніколи ефективнішою", - сказав він журналістам після закінчення першого пленарного засідання саміту. За словами Расмуссена, нова концепція - це не просто заява про наміри, а "план дій", які треба буде реалізовувати.

У новій стратегії НАТО вперше вказано, що цей блок не становить загрози для Росії. "Навпаки, ми хотіли б встановити надійні партнерські відносини між НАТО і Росією", - йдеться в документі. "Ми як і раніше переконані, що безпека країн Північноатлантичного альянсу і безпека Росії пов’язані між собою".

Расмуссен повідомив також, що нова стратегічна концепція НАТО створює умови для без’ядерного світу, але при цьому підкреслює значення ядерної зброї як засобу ядерного стримування.

Крім того, в новому стратегічному документі, сказав Расмуссен, наголошено, що двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які хочуть стати членами альянсу і відповідають його стандартам.

НАТО розвиватиме партнерство з Україною і Грузією. "Ми націлені на продовження і розвиток відносин партнерства з Україною і Грузією у форматі Комісій НАТО-Україна і НАТО-Грузія, заснованого на рішенні саміту НАТО в 2008 році в Бухаресті (про те, що вони колись стануть членами НАТО), і зважаючи на євроатлантичну орієнтацію і прагнення кожної з цих країн", - зазначено в документі.

У ньому також заявлено про намір альянсу "полегшити євроатлантичну інтеграцію" для країн Західних Балкан.

Читайте також:

Росія допустила можливість спільної з НАТО системи протиракетної оборони

Жириновський запропонував Росії вступити в НАТО

НАТО включить Україну в систему ПРО разом з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: