Норвегія депортує до Москви письменницю-росіянку, що стала "Норвежцем року"

Марія Амелі - це літературний псевдонім. Насправді жінку звуть Мадіна Саламова (у Норвегії вона називає себе Марія Бідзікоева).

 Влада Норвегії 16-17 січня має намір депортувати до Москви на літаку письменницю з Північної Осетії Марію Амелі. 25-річна уродженка Владикавказа Марія Амелі  була арештована в Ліллехаммері спеціальним підрозділом норвезької поліції, яка відловлює нелегальних іммігрантів.

Марія Амелі - це літературний псевдонім. Насправді жінку звуть Мадіна Саламова (у Норвегії вона називає себе Марія Бідзікоева). Батьки поїхали разом з нею з Північної Осетії в 2000 році спочатку до Фінляндії, але, отримавши там відмова в наданні притулку, сім'я перебралася до Норвегії. Однак і тут їх прохання в імміграційну службу успіху не мали.

У 2004 році норвезькі власті визнали історію про переслідування біженців з Кавказу непереконливою, і сім'я Амелі перейшла на нелегальне становище.

Амелі, не маючи документів і легальних засобів до існування, зуміла здобути вищу освіту. Вона закінчила Університет Тронхейма, отримала професію інженера-технолога, а восени минулого року прославилася на всю країну, випустивши автобіографічну книгу "Незаконна норвежка", в якій розповіла про своє "бомжування" в найбагатшій державі Європи.

Книга мала чималий успіх, а популярний тижневик Ny Tid присудив їй звання "Норвежця року" (зазвичай його удостоюються відомі спортсмени, видатні вчені та діячі культури) - за внесок у суспільну дискусію про політичні та соціальні права нелегальних іммігрантів.

Минулої осені Амелі вперше звернулася з клопотанням до апеляційної комісії у справах іноземців з проханням розглянути її справу окремо від справи її батьків, але та винесла негативне рішення. А 12 січня її схопив наряд поліції, що займається справами іноземців, відразу після виступу перед шкільною аудиторією в Ліллехаммері.

13 січня, за рішенням одного з районних судів Норвегії, Марію заарештували на два тижні, протягом яких буде прийнято рішення про її відправки до Росії. Як повідомляли норвезькі ЗМІ, дівчину можуть відправити до Москви вже в понеділок або вівторок.

Арешт дівчини викликав протести громадськості. До будівлі Міністерства юстиції в Осло прийшли тисячі людей. "Чому ми даємо притулок терористам і висилаємо талановиту людину з норвезьким вищою освітою, яка може принести користь країні?", - запитували захисники письменниці.

Прем'єр-міністр Енс Столтенберг у відповідь заявив: "Я розумію почуття демонстрантів, але в той же час повинен дотримуватися закону. Ця дівчина, як і її батьки, отримала відмову в проханні про притулок, а значить, підлягає висланню".

Дії прем'єра критикують навіть члени урядової коаліції, які вважають, що у випадку з "норвежкою року" можна піти на поступки.

Заступник міністра юстиції країни Пол Ленсет підкреслив, що рішення про відмову видачі Марії Амелі виду на проживання перегляду не підлягає і вона буде вислана з Норвегії.

Як повідомляється, в Норвегії перебувають не менше трьох тисяч іммігрантів, більше п'яти років перебувають на нелегальному становищі.

Читайте також:

ООН назвала найкращу країну для життя людей

В Італії нелегали захопили один з головних аеропортів

Ізраїль депортує володарку Нобелівської премії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: