Охоронець Єльцина розповів, як Абрамович носив в Кремль валізи з доларами

Російський депутат Олександр Коржаков, який у 1990-ті очолював Службу безпеки президента, розповів про таємні переговори олігархів з Кремлем.

Єльцин та Коржаков
Борис Єльцин, за його правим плечем - Олександр Коржаков
Депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Олександр Коржаков, відомий тим, що очолював Службу безпеки президента за Бориса Єльцина, виступив у російській пресі з низкою викриттів.

Раніше Коржаков вже написав дві скандальні книги "одкровень" про Єльцина і його родину. Цього разу він прокоментував блог дочки Єльцина Тетяни Дьяченко у Livejournal, в якому вона розповідає про 1990-ті роки.

Коржаков висловив упевненість, що записи веде не Дьяченко, а її чоловік, колишній голова адміністрації президента Валентин Юмашев. "Вона недорікувата, а його стиль я впізнаю", - зазначив Коржаков.

Він заявив, що саме Юмашев був сірим кардиналом за Єльцина. "Цей "товариш" інтригував проти всіх. Це він привів в Кремль Березовського. І завжди він був таким, тому що носив кожного місяця Єльцину гроші нібито з лондонського рахунку і декілька хвилин тоді міг бути з ним наодинці, і ніхто тоді не перевіряв і не знав, що він йому говорив", - пригадав чинний депутат.

Він додав, що не знає, від кого Юмашев носив гроші. Але розповів, що також із "валізкою з доларами" в Кремль приходив Роман Абрамович.

На питання, чому Дьяченко пише про Абрамовича добре, а про Березовського – не дуже, Коржаков відповів:

"Тому що Роман Абрамович, коли вона сіла в Кремль в 1997 році (радником президента з іміджу – прим. ред.) їй кожного місяця приносив нормальну таку валізку з доларами. Я про це, до речі, говорив в 97-му році на прес-конференції: вперше назвав прізвище Абрамовича і сказав, що він касир "сім'ї".

Він продовжив: "Їй, вочевидь, було лінь отримувати гроші у себе на дачі або в таємному місці де-небудь, і він приносив в Кремль, а його прізвище вперше стало з'являтися в заявках на замовлених пропусках. Я тоді все знав, що там в Кремлі твориться".

Коржаков наголосив, що це не наклеп. "Я говорив про це, і вона промовчала! А якщо вже дійде справа до справжнього розгляду, я знайду хлопців, які стояли тоді на посту і все бачили. Я кажу, що носили приблизно по 180-200 тисяч, тому що валізка, яку тягали, приблизно стільки вміщає. Я ж не говорю, що їй кожного місяця носили по мільйону - для мільйона валізка потрібна більше".

Політик також зазначив, що Борис Березовський грошей не носив. "Березовський свої гроші в житті нікому не давав. Примусити його заплатити? Та ви що, задушіться! Чужі тільки передавав. Але вона і про Березовського пише, що він хороший!", - заявив Коржаков.

Причину, чому Дьяченко пише про Березовського далеко не так добре, як про Абрамовича, Коржаков вбачає у необхідності "лизнути Путіна". "Відчувається: їй не дуже хочеться писати, що він поганий. Але доводиться, тому що потрібно лизнути і Володимира Володимировича, який, бачте, терпів-терпів, але потім не витерпів і вигнав Березовського за кордон".

Читайте також:

10 років тому пішов з посади перший президент Росії Борис Єльцин

Клінтон розповів, як п'яний Єльцин в одних трусах ловив таксі біля Білого дому

Касьянов: Путін тримав Єльцина у "золотій клітці"

Мєдвєдєв та Путін грають у "хорошого та поганого поліцейського"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: