У Москві помер Віктор Черномирдін

У ніч на 3 листопада помер колишній прем'єр-міністр Росії Віктор Черномирдін. Останнім часом 72-річний політик мав проблеми зі здоров'ям.

У ніч на середу, 3 листопада, помер колишній прем'єр-міністр Росії, екс-посол Росії в Україні Віктор Черномирдін.

Спочатку про смерть видатного російського політика повідомили інформаційні агентства з посиланням на свої джерела. Але трохи згодом надійшла офіційна інформація - "президент Росії Дмитро Мєдвєдєв висловив свої співчуття рідним і близьким Віктора Черномирдіна, який помер в ніч на середу", повідомила прес-служба Кремля.

За непідтвердженими даними, 72-річний політик помер о 4 годині ранку за московським часом (3:00 за київським). Причини смерті не називаються, але, за даними джерел в оточенні Черномирдіна, останнім часом він мав проблеми зі здоров'ям, а також дуже переживав з приводу смерті своєї дружини, яка померла в березні 2010 року.

За словами родичів Черномирдіна, він помер у себе вдома і до останнього часу був при тямі. Останній тиждень перед смертю Черномирдін перебував на лікарняному.

Неофіційно стало відомо, що причиною смерті політика став інфаркт міокарда, що стався на тлі важкого онкологічного захворювання і гострої ниркової недостатності.

Черномирдін буде похований на Новодівичому кладовищі поряд зі своєю дружиною.

Біографія Віктора Черномирдіна

Віктор Степанович Черномирдін народився 9 квітня 1938 року в селі Чорний Отрог Саракташського району Оренбурзької області. У 1966 році закінчив Куйбишевський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-технолог, у 1972 році - економічний факультет Всесоюзного заочного політехнічного інституту за спеціальністю інженер-економіст.

Трудову діяльність розпочав у 1957 році на Орському нафтопереробному заводі в Оренбурзькій області, де працював слюсарем, машиністом, оператором, начальником технологічної установки.

Наприкінці 1970-х - початку 1980-х років працював інструктором відділу важкої промисловості ЦК КПРС, а пізніше - заступником міністра газової промисловості СРСР.

З 1983 року очолював Всесоюзне промислове об'єднання "Тюменгазпром".

З 1985-го по 1989 рік був міністром газової промисловості СРСР, а в 1989-1992 роках - головою правління першого в країні державного газового концерну "Газпром".

З 1992-го по 1998 рік - голова уряду РФ.

З 1995-го по 1998 рік - голова Ради глав урядів СНД.

З грудня 1999 року - депутат Держдуми третього скликання.

У травні 2001 року достроково припинив депутатські повноваження.

У 1999-2000 роках - голова ради директорів ВАТ "Газпром".

З 2001-го по 2009 рік - посол РФ в Україні, спецпредставник президента РФ з розвитку російсько-українських торгово-економічних зв'язків.

З 2009 року обіймав посаду радника президента РФ, його спеціального представника з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД.

Віктор Черномирдін - символ цілої епохи в Росії. Як запам'ятали Черномирдіна - читайте усі новини тут.

Читайте також:

Найкращі "перли" Черномирдіна

Померла дружина Віктора Черномирдіна

Черномирдін: Росія не загрожує незалежності України

Черномирдін повернувся в Київ "попити чаю" з Януковичем

ВідеоПомер Віктор Черномирдін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: