Прем'єр-міністр Зімбабве збунтувався проти президента

У Зімбабве прем'єр-міністр відмовився визнати міністрів і чиновників, призначених президентом країни  за останні півтора року.

Прем'єр-міністр Зімбабве Морган Тсвангіраї відмовився визнати міністрів і чиновників, призначених президентом країни Робертом Мугабе за останні півтора року. Глава уряду визнав, що зроблені Мугабе призначення були неконституційними і незаконними.

З відповідною заявою виступив Тсвангіраї після чотиригодинної наради зі своїми прихильниками з Руху за демократичні зміни (MDC). У число невизнаних Тсвангіраї посадових осіб увійшли десять міністрів, генеральний прокурор країни, начальник поліції, голова центрального банку країни, шість дипломатів і п'ять суддів.

Морган Тсвангіраї також оголосив, що доклав всіх зусиль для того, щоб перехідний уряд працював на благо зімбабвійців. Тим не менш, як стверджує прем'єр, його старання не увінчалися успіхом, і "терпіти довше неможливо". За словами Тсвангіраї, президент і його прихильники ведуть себе так, "ніби їм належить країна".

Роберт Мугабе поки не виступив з офіційними коментарями з приводу заяв Тсвангіраї. CNN відзначає, що конфлікт може призвести до нової політичної кризи в країні.

У 2008 році президентські вибори в Зімбабве супроводжувалися численними конфліктами. Тсвангіраї, який очолював зімбабвійську опозицію, відмовився від участі у другому турі, і главою держави був обраний Мугабе. Міжнародне співтовариство засудило репресії та арешти опозиціонерів у країні. Тільки у вересні 2008 року було сформовано коаліційний уряд, який очолив Морган Тсвангіраї.

Читайте також:

В аеропорту Зімбабве "навчально-показово" розбився Boeing

У Зімбабве відкрили пральні з відмивання доларів

У Зімбабве вводять банкноту в 100 млрд дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: