Президентом Гондурасу обраний Порфіріо Лобо

Як мінімум три країни не визнають нового президента Гондурасу. Уго Чавес уже назвав результати виборів "електоральним фарсом".

На президентських виборах, що пройшли в неділю в Гондурасі, отримує перемогу лідер правої Національної партії, фермер Порфіріо Лобо.

Після підрахунку 60 відсотків голосів Лобо лідирує з результатом 55,9 відсотка.

Головний конкурент Лобо - Ельвіна Сантос (Elvin Santos), висунутий лівої Ліберальної партією, набрав близько 34 відсотків голосів.

Порфіріо Лобо в 2005 році програв президентські вибори Мануелю Селайї, який був скинутий з посади президента минулого літа. Сантос, у свою чергу, за часів правління Селайї обіймав посаду віце-президента.

Нинішній президент Гондурасу Мануеь Селайя був відсторонений від влади в липні 2009 року, після того як Верховний суд і Конгрес Гондурасу визнали антиконституційними його спроби змінити законодавство і продовжити термін своїх повноважень. Військові затримали Селайю і вислали його з країни.

Світова спільнота, у тому числі ООН, Євросоюз і ОАД, сприйняли події в Гондурасі як військовий переворот і зажадали відновити Селайя на посаді. Країна опинилася в політичній ізоляції.

Через три місяці після вигнання Селайя повернувся до Гондурасу, ховаючись від тимчасового уряду на території посольства Бразилії. Поступаючись міжнародному тиску, адміністрація призначеного Конгресом на місце Селайя Роберто Мічелетті пішла на переговори з колишнім президентом.

Країни-посередники жорстко вимагали відновити Селайя на посаді до виборів. Інакше вони погрожували не визнати результати голосування. Кілька разів обидві сторони конфлікту оголошували про досягнення згоди, проте кожного разу переговорний процес закінчувався невдачею.

Незважаючи на те, що Селайя не був відновлений на посаді, вибори відбулися.

Очікується, що їхні результати визнають США, Перу, Панама і Коста-ріка. У свою чергу Аргентина, Бразилія та Венесуела, швидше за все, відмовляться визнати результати виборів. Уго Чавес вже назвав те, що відбувається в Гондурасі "електоральним фарсом".

Читайте також:

У Гондурасі проходять непередбачувані президентські вибори

Суд Гондурасу відмовив Селайї в праві повернутися до влади

Невідомі обстріляли з гранатометів будівлю Верховного суду у Гондурасі

Уряд Гондурасу пішов у відставку

ВідеоПрезидентом Гондурасу обраний Порфіріо Лобо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: