Росія бере на озброєння надувні танки, які здуває вітром

Військові експерти розкритикували російську владу за закупку пневматичних макетів зброї за завищеними цінами.

Пневматичні макети_10
Русбал
Пневматичні макети
Програма озброєння російської армії пневматичними макетами бронетехніки і літаків не виправдовує себе: чималі гроші, які витрачають і будуть витрачати на гумові танки і ракети, йдуть даремно, впевнені військові оглядачі.

Надувна техніка, на думку керівництва Міноборони РФ, потрібна для обладнання фальшивих позицій (районів оборони), імітації транспортування танків, обладнання "липових" аеродромів, покликаних відвернути увагу від реального базування військових частин.

Однак, як пише військовий журналіст Влад Леонтьєвський в "Независимом военном обозрении", проблема в тому, що надувна техніка не може відтворити всі властивості реальної бойової машини.

За несприятливих погодних умов танки здуває вітер, і високопрофесійну армію наразі макетами ввести в оману фактично неможливо. Крім того, вартість таких макетів невиправдано завищена.

Загальна кількість надувної техніки має становити 800 одиниць. За попередніми розрахунками, макет танка коштуватиме приблизно 450 тисяч рублів (128 тисяч гривень), на надувний літак планують витратити в 2,5 рази більше - близько 1 млн 200 тисяч рублів (майже 350 тисяч гривень).

"Ніхто не збирається принижувати необхідність мати на постачанні Збройних сил макети військової техніки у мирний час. Тільки чи потрібна така кількість - 800 одиниць - і за такими позамежним цінами? Для локальних конфліктів - багато, для великомасштабної війни - мало. Як приклад можна привести Ірак, там свого часу закупили багато макетів техніки, але це все ж не врятувало від поразки", - пише Леонтьєвський.

Пневматичні макети_5
Русбал
Пневматичні макети
Експерт зауважує, що у жодному разі не можна приймати противника за дурня. Так, у сухопутних військах країн НАТО в кожному батальйоні по кілька РЛС, приладів спостереження і тепловізійної апаратури.

Існує і конструктивна особливість у застосуванні макетів техніки, це пов'язано з природно-кліматичними умовами. Для території РФ, де присутні більшість температурних зон від мінус 50 до плюс 45, дана проблема актуальна.

Макет має володіти високою надійністю в експлуатації за різких перепадах температур - як низьких, так і високих - і не втрачати своїх якостей. При цьому потрібно враховувати і сезонне забарвлення, а це щонайменше два кольори, зелений та білий. А при застосуванні макетів на півдні РФ доведеться додавати ще кілька кольорів для степової та гірської місцевостей.

Нагадаємо, минулого літа в Міноборони РФ повідомили, що до 2012 року на озброєнні російської армії з'являться надувні ракети.

Як зазначалося, їхньою розробкою займається науково-виробниче підприємство "Русбана". Передбачалося, що розробка пневматичних маскувальних макетів зенітних ракетних комплексів і ракетних установок для Сухопутних військ РФ завершиться вже до кінця 2011 - початку 2012 року.

Читайте також:

Москва відправляє в Арктику армію охороняти російську нафту

Росія створить "проривну" балістичну ракету до 2013 року

Україна реформуватиме армію за російським зразком

У Росії готують армію, яка переможе будь-яку сусідню за 2 тижні

ВідеоРосія бере на озброєння надувні танки, які здуває вітром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: