Росія підтвердила терміновий обмін десяти "шпигунів" на чотирьох засуджених

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про помилування чотирьох осіб, які раніше були засуджені в РФ та одночасне повернення в РФ десяти російських громадян, затриманих в США.

Федеральний окружний суддя у Нью-Йорку постановив депортувати з США 10 осіб, які зізналися в роботі на російський уряд.

МЗС Росії в ніч на п'ятницю підтвердив, що СЗР і ЦРУ, "виходячи з міркувань гуманітарного характеру і принципів конструктивного партнерства", здійснюють повернення в РФ десяти російських громадян, затриманих в США, і одночасну передачу США "чотирьох осіб, які раніше були засуджені в РФ".

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вже підписав указ про помилування громадян РФ Запорізького Олександра Івановича, Василенко Геннадія Семеновича, Скрипаля Сергія Вікторовича і Сутягіна Ігора В'ячеславовича. Як заявила прес-секретар глави держави Наталія Тімакова, помилувані звернулися з відповідними проханнями, в яких визнали свою провину.

У МЗС підкреслюють, що обмін ув'язненими був здійснений "в загальному контексті поліпшення російсько-американських відносин" і "надання їм нової динаміки". Також наголошується, що СЗР і ЦРУ, готуючи операцію, виконували доручення керівництва своїх країн.

Тим часом Держдепартамент США відзначив, що рішення про видачу так званих "російських шпигунів" було прийнято в інтересах національної безпеки та з тих же міркувань гуманітарного характеру. Американська влада зазначила, що тривале ув'язнення десяти росіян не принесе країні істотної користі.

При розгляді прохань громадян РФ, які перебували за судовим рішенням у місцях позбавлення волі за раніше скоєні злочини, про помилування президентом Росії враховувався той факт, що засуджені вже понесли суворе покарання.

Так, Ігор Сутягін перебував у місцях позбавлення волі близько 11 років, Олександр Запорізький - близько 9 років, Сергій Скрипаль - 5,5 років.

Таким чином, повернення на батьківщину громадян РФ, затриманих або доставлених у США, вдалося організувати швидко, технологічно і без ускладнень. Це стало можливим завдяки щойно сформованому новому духу російсько-американських відносин, високому рівню взаєморозуміння і довіри між президентами двох країн, яких нікому не вдасться похитнути.

Нагадаємо, що наприкінці червня між Росією та Сполученими Штатами спалахнув черговий шпигунський скандал. Американська влада затримала 10 осіб, які, за повідомленням міністерства юстиції США, були таємними агентами російської розвідки і працювали під неофіційним прикриттям.

Читайте також:

Всі "російські шпигуни" визнали себе винними в суді

Росія та США обміняли шпигунів: до Москви летить красуня Анна Чепмен

Стали відомі подробиці "обміну шпигунами" між Росією та США

"Російська Мата Харі" полювала за британськими принцами Уїльямом та Гарі

Відео"Російських шпигунів " депортували зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: