США збираються підірвати залишки своєї хімічної зброї

Американські військові не встигають провести ліквідацію запасів хімічної зброї, які залишилися, і збираються їх просто підірвати.

Американські військові мають намір підірвати хімічні боєприпаси часів холодної війни, які вони не встигають знищити у встановлений міжнародними угодами термін.

Мешканці міст, розташованих поблизу військових баз, обурені і вимагають відмовитися від цих планів. Раніше ліквідація боєприпасів проводилася шляхом хімічних реакцій і подальшого поховання на спеціальних полігонах. Цей шлях вимагає більше часу, але небезпека попадання шкідливих речовин в атмосферу при цьому набагато нижча.

25 років тому мешканці міст Пуебло (штат Колорадо) і Річмонд (штат Кентуккі) домоглися скасування рішення про знищення боєприпасів шляхом їх підриву. З того часу активісти продовжують боротьбу вже проти нейтралізації і поховання хімічної зброї в їхніх округах, в чому вони вбачають небезпеку для навколишнього середовища.

"Вони відмовляються від небезпечної технології, з якою ми боремося вже півтора десятиліття, і заявляють, що мають намір використовувати щось ще більш шкідливе", - прокоментував рішення про ліквідацію боєприпасів один з мешканців міста Пуебло поблизу військової бази.

Водночас армія США змушена піти на екстрені заходи зі знищення хімічної зброї через те, що не вкладається в намічені терміни з її ліквідації. За словами військових експертів, затримка не тільки негативно позначається на міжнародному престижі США, але й може привести до безконтрольного руйнування старих боєприпасів і витоку смертоносних газів.

За постановою американського Конгресу, яка була ухвалена після розпаду Радянського Союзу, хімічну зброю планувалося знищити до 1994 року. У 1997 році США приєдналися до міжнародної конвенції зі знищення хімічної зброї, яка передбачала знищення відповідних боєприпасів до 2012 року. Наразі американська армія знищила 90% своїх запасів, проте на двох об'єктах в Пуебло і Річмонді роботи з ліквідації навіть не починалися.

Читайте також:

Бельгійські політики закликали США вивести ядерну зброю з Європи

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

Весь персонал сховища ядерних боєголовок у США відлучили від роботи

США знищили 70 відсотків своєї хімічної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: