Тисячі особистих SMS росіян потрапили у відкритий доступ в Інтернет

Тисячі повідомлень, які відправляли абоненти "Мегафона" один одному, стали доступні користувачам Інтернету.

Витік sms абонентів Мегафон_1
Скріншот "Яндекса". Витік sms
Грандіозний скандал в Росії спалахнув 18 липня у зв'язку з потраплянням до Інтернету особистого sms-листування тисяч громадян.

Протягом кількох годин кожен охочий міг прочитати приблизно 8 тисяч sms-повідомлень, які були відправлені 12 липня абонентами мобільного оператора "Мегафон" через сайт компанії.

Таємниці громадян розкрив пошуковик "Яндекс". З його допомогою можна було прочитати не тільки особисте (а іноді й інтимне) листування, а й статус доставки, а також номер одержувача.

При введенні запиту "url: www.sendsms.megafon.ru * | url: sendsms.megafon.ru *" пошуковик видавав тексти повідомлень і номери одержувачів.

Серед них були, наприклад, такі: "З ким гуляла, сподобалося? А як же чоловік?", "Я тебе теж шалено кохаю =* ми будемо завжди разом, а значить, будемо щасливі. Я знаю, ти будеш найкращим чоловіком і татом =*** я вже жити без тебе не можу".

Або такі: "Ігор, коли ти будеш вдома? У мене не працює телефон, дружина"; "Сєня не в небезпеці! Все ок! Люблю Вас! Сумую сильно! Сумую за тобою, малюк! Ангел мій, Ластівка, рідна! Люблю! Цілую! Чекаю!", цитує Life News.

"Яндекс" вже відхрестився від sms-зливу, списавши всю провину на оператора. У компанії пояснили, що потрапляння у відкритий доступ повідомлень стало можливо через відсутність на сайті "Мегафона" спеціального файлу, що перешкоджає розкриттю такої інформації.

"У розділі відправки SMS на сайті "Мегафона" на момент індексації з якоїсь причини був відсутній файл robots.txt. Наскільки нам відомо, зараз адміністратори сайту "Мегафона" вже встановили robots.txt і закрили цей розділ для індексації. У максимально стислі строки всі сторінки цього розділу будуть недоступні в результатах пошуку "Яндекса", - йдеться в прес-релізі.

Обставини витоку інформації почав вивчати Слідчий комітет Росія. За результатами перевірки буде ухвалене рішення про порушення або про відмову в порушенні кримінальної справи.

Читайте також:

"ВКонтакте" відкрила реєстрацію за номером мобільного телефону

Рейтинг Інтернет-запитів: українців цікавить "кількість ідіотів у Росії"

ВООЗ визнала, що мобільні телефони викликають рак мозку

Антиалкогольна кампанія в Росії провалилася: горілку продають з вікон і через sms

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: