У Фінляндії опублікували сценарій війни з Росією

Фінські журналісти розробили вигаданий сценарій нападу Росії на Фінляндію в 2010 році, не забувши згадати тисячі убитих і поранених.

Солдати зимою
Журналісти розробили вигаданий сценарій нападу Росії на Фінляндію
Фінська газета "Хельсінгін Саномат" опублікувала вигаданий сценарій війни між Росією і Фінляндією в 2010 році.

План дій був підготовлений для видання військовими експертами, які розписали подробиці можливих військових дій в усіх деталях.

"Російська крилата ракета на низькій висоті летить до Фінляндії. Наші радари нездатні її засікти. Біля міста Порвоо на висоті 200 метрів ракета прискорюється і в результаті вражає центр фінської телерадіокомпанії в Гельсінкі" - так починається вигадана війна.

Далі видання зазначає, що телемовлення у Фінляндії припиняється і починається хаос. Влада намагається взяти ситуацію під контроль. "Президент оголошує загальну мобілізацію і бере на себе обов'язки головнокомандуючого силами оборони країни. Оголошується військовий стан, обмежується свобода пересування громадян, запроваджується цензура", - повідомила газета.

Далі військові дії розгортаються ще швидше. До Гельсінкі підлітають на надзвуковий швидкості російські винищувачі. Фінські військові евакуюють уряд і парламент якомога далі від Гельсінкі. Тим часом йде мобілізація резервістів.

"На Карельському перешийку моторизовані частини російської армії за підтримки артилерії намагаються прорватися до Гельсінкі. Завдання - досягти столиці Фінляндії за дві доби. Проте російський наступ, зустрівши відсіч фінської армії, застрягає в районі близько Кюмійокі", - пише "Хельсінгін Саномат".

Чіткої лінії фронту не існує: справа в тому, що фінські військові частини легко переміщуються з одного місця на інше на бронетранспортерах Pasi. Росія ж тим часом перекидає до Фінляндії сотні танків з-за Уралу. Танки можуть застосовувати заряди з збідненим ураном, зазначає газета.

"Військові госпіталі заповнені. Забиті біженцями дороги до Швеції. Мобільні телефони не працюють", - наголошує видання.

Далі, за сценарієм, росіяни висаджують повітряний десант у декількох районах Гельсінкі. Мета парашутистів - порушити постачання міста електроенергією, водою і харчами.

"Перелом у війні наступає в повітрі. Тут Росія має беззастережну перевагу, її ВПС нараховують більше 1200 винищувачів і 700 бомбардувальників. У Фінляндії всього 62 винищувача Hornet та 49 учбових літаків Hawk", - пише газета.

Але закінчується сценарій видання тим, що блискавичної перемоги Росії все ж таки не відбувається, оскільки Фінляндія отримує дипломатичну підтримку всього світу.

Цей матеріал "Хельсінгін Саномат" викликав величезну кількість відгуків в Росії і Фінляндії. На численних форумах люди ставили одне і те ж питання: навіщо газета опублікувала провокаційний матеріал?

Як пояснив головний редактор "Хельсінгін Саномат" Янне Віркунен, ця стаття була частиною серії публікацій про Зимову війну та її наслідки.

"Я хочу підкреслити, що в цьому матеріалі представлений вигаданий сценарій війни. Його метою було показати, як розвивалася б ситуація, якби виник такий же конфлікт, як на початку Зимової війни", - зазначив Віркунен.

Він підкреслив, що статтю не можна ставити в один ряд з репортажем грузинського телеканалу "Імеді" про напад Росії на Грузію, оскільки у матеріалі фінської газети було одразу наголошено, що опублікований сценарій війни є повністю вигаданим.

Нагадаємо, ввечері 13 березня телеканал "Імеді" випустив скандальний сюжет про вторгнення російських військ та вбивство президента Михайла Саакашвілі.

Це був "сценарій можливих подій", але відповідних титрів під час демонстрації сюжету не було, тож багато глядачів, які не почули підводку ведучого, сприйняли передачу серйозно, що викликало паніку та спровокувало у Грузії великий скандал.

Читайте також:

Паніка в Грузії: ТБ повідомило про вторгнення Росії та вбивство Саакашвілі

У Росії з'явилася нова воєнна доктрина

До Дня Перемоги Москву прикрасять стенди зі Сталіним

У центрі Риги жорстоко побили підлітка в шапці з написом "Росія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: