У Перу врятували 3,5 тис. туристів, які застрягли в Мачу-Пікчу

У Перу врятували туристів, котрі опинилися в пастці через проливні зливи в горах.

Повінь у Перу
AFP
Повінь у Перу
Влада Перу успішно завершила операцію з порятунку декількох тисяч туристів, заблокованих через зливи в горах недалеко від всесвітньо відомого стародавнього міста інків Мачу-Пікчу.

Близько 3,5 тис. іноземних туристів опинилися в пастці через зливи і викликані ними зсуви. Вони не змогли виїхати з населеного пункту Агуас Кальєнтес, розташованого найближче до пам'ятника доколумбової епохи на території перуанського департаменту Куско.

"Жодного туриста не залишається в Мачу-Пікчу або в Агуас Кальентесе", - повідомив міністр туризму Мартін Перес. Він додав, що поліцейські та військові провели огляд всіх готелів і будинків, "щоб переконатися, що в цьому районі не залишилося ні одного туриста".

В цілому операція, в ході якої туристів доставляли на "велику землю" вертольотами, тривала більше чотирьох діб.

Проливні зливи розпочалися в регіоні у суботу, 23 січня. Декілька річок вийшли з берегів, дощі також викликали численні обвали на автомобільних і залізничних магістралях на півдні Перу, які паралізували транспортне сполучення. У регіоні Куско було введено надзвичайний стан.

Місто Мачу-Пікчу розташоване на вершині гірського хребта на висоті 2057 метрів над рівнем моря, над долиною річки Урубамби. Мачу-Пікчу часто називають "місто в небесах" або "місто серед хмар", іноді називають "загубленим містом інків".

Це місто було зведене правителем інків Пачакутеком приблизно в 1440 році як священний гірський притулок. У 1532 році, коли іспанці вторглися на територію імперії інків, всі мешканці Мачу-Пікчу загадковим чином зникли.

Побудована в 1928 році залізниця є єдиним способом відносно швидко дістатися до знаменитого музейного комплексу. Від кінцевої станції Агуаськальєнтес до Мачу-Пікчу всього вісім кілометрів, цю відстань туристи долають на автобусі.

Після оголошення Мачу-Пікчу "новим чудом світу" в липні 2007 року увага туристів до міста-музею істотно зросла. Щодня його відвідують близько 2 тисяч людей.

Читайте також:

Повінь у Перу загрожує Мачу-Пікчу

Дві тисячі туристів евакуюють з Мачу-Пікчу на гелікоптерах

У перуанських Андах автобус впав у прірву: більше 40 загиблих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: